YAŞAM

AFAY Tekniği, Türk Bilim Adamları Yarattı!

Extraordinary Brain (Sıradışı Beyin Seti) adını taşıyan Türk bilim adamları tarafından hazırlanan odaklanma, farkındalık, yaratıcılık ve zeka gelişimini destekleyici müziklerden oluşan set, avrupa başta olmak üzere yurtdışında büyük ilgi görüyor. AFAY isimli tescilli ilim eserinin yaratıcısı Türk bilim adamı müzikolog Furkan Balategin Eroğlu, haber ajanslarına yaptığı açıklamalarda Türkçe adı “Sıradışı Beyin Seti” olan müziksel destekli setin yurtdışındaki adı “Extraordinary Brain” formatıyla bireylerin set içerisindeki bilimsel tabanlı müzikleri dinleyerek bahsi geçen zihinsel fonksiyonların desteklenmesinin hedeflendiğini söylüyor. AFAY ilim eserinin temelinde yatan öğretilerle oluşturulan Extraordinary Brain yani Sıradışı Beyin Seti bireysel kullanım dışında Türkiye’de çeşitli kurum ve kuruluşlara eser sahipleri tarafından tanınan özel lisanslarla da kullanılıyor. Extraordinary Brain, anne karnında başlayan hayat yolculuğunun büluğ çağa kadar süren serüveninde bireylerin faydalanması için hazırlanmış. Extraordinary Brain isimli AFAY tekniği ile hazırlanan odaklanma, farkındalık ve yaratıcılık seti yabancı ülkelerde büyük ilgi görüyor.

AFAY Tekniği, Türk Bilim Adamları Yarattı!

 

Extraordinary Brain (Sıradışı Beyin Seti) adını taşıyan Türk bilim adamları tarafından hazırlanan odaklanma, farkındalık, yaratıcılık ve zeka gelişimini destekleyici müziklerden oluşan set, avrupa başta olmak üzere yurtdışında büyük ilgi görüyor.

 

AFAY isimli tescilli ilim eserinin yaratıcısı Türk bilim adamı müzikolog Furkan Balategin Eroğlu, haber ajanslarına yaptığı açıklamalarda Türkçe adı “Sıradışı Beyin Seti” olan müziksel destekli setin yurtdışındaki adı “Extraordinary Brain” formatıyla bireylerin set içerisindeki bilimsel tabanlı müzikleri dinleyerek bahsi geçen zihinsel fonksiyonların desteklenmesinin hedeflendiğini söylüyor.

 

AFAY ilim eserinin temelinde yatan öğretilerle oluşturulan Extraordinary Brain yani Sıradışı Beyin Seti bireysel kullanım dışında Türkiye’de çeşitli kurum ve kuruluşlara eser sahipleri tarafından tanınan özel lisanslarla da kullanılıyor. Extraordinary Brain, anne karnında başlayan hayat yolculuğunun büluğ çağa kadar süren serüveninde bireylerin faydalanması için hazırlanmış.

 

AFAY tekniği Extraordinary Brain isimli projesi dışında: özel grup ve topluluklara yönelik tekniğin aktarıldığı eğitim seminerleri ile eğitimcilerin, yöneticilerin, kişisel ve tüzel marka yöneticilerinin de faydalandığı her yaştan ve meslekten katılımcılara ilham veren kendine özgü ilmi öğretileri barındırıyor.

 

AFAY Nedir?

AFAY© odaklanma, farkındalık, yaratıcılık, işitsel becerilerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi, zekâ gelişimi, kişisel gelişim, misyon ve vizyon kazanımı, itibar ve algı yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi, yaratıcı ve etkili konuşma, yaratıcı ve etkili yazma, müziğin insan psikolojisine etkileri, müzik pedagojisi, müzik terapi, odaklı müzik üretimi, ileri müzik prodüksiyonu ile müziğin etki alanının genişletilmesi, sahne sanatları, müzik üreticiliği ve yayıncılığı, söz yazarlığı, bestecilik, aranjörlük ve ilgili konular üzerine kendine özel yöntem, teknik ve öğretiler içeren 2010 yılında yaratılmış uluslararası yayınlara sahip yasalar nezdinde koruma altına alınmış bir ilim eseridir.

 

AFAY tekniği, öğretileri ve tüm eser içeriği "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" kapsamında hukuki koruma altındadır. AFAY© eseri içeriğinde yer alan öğretilerin dijital, gerçek mekan vb. platformlarda eser sahibi/sahipleri'nin yazılı izini dışında umuma açılması, eser içeriğinin şahsi kullanım alanı dışında ikinci şahıslara ya da firmalara aktarılması Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç teşkil etmektedir.