GÜNDEM

Ahşap Emzik

Emme refleksi bebeklerde doğuştan var olan bir reflekstir. Bu sebeple anne sütü alma dönemlerinde bebeklere emzik verilir.

Ahşap Emzik

Emme refleksi bebeklerde doğuştan var olan bir reflekstir. Bu sebeple anne sütü alma dönemlerinde bebeklere emzik verilir. Emzik kullanımı karşıt görüşler barındırsa da doğru emzik kullanımı bebeğin huzur içinde olmasına yardımcı olur. Faydalarının yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı dezavantaj yaratabilecek noktalar da vardır.

Emzik Kullanmanın Faydaları ve Zararları

Bebeklerin doğal emme içgüdülerini tatmin eder. Emzik sayesinde sakinleşerek, rahat bir uyku çekerler. Bazı uzmanların görüşlerine göre emzik kullanımı bebeklerde el reflekslerini de geliştiriyor. Bu faydaların yanı sıra en geç 2 yaşının sonlarında emzik kullanımının bırakılması gerekiyor. Emme alışkanlığı diş çıkarma döneminde devam ederse, dişlerin farklı yönlerde çıkmasına neden oluyor. 4 yaşına kadar emzik kullanan bir çocukta, kulak ve burun hastalıkları gözlemlenebiliyor.

Aksesuar Olarak Emzik Çeşitleri

Ahşap emzik türleri ve daha pek çok çeşitlerine Emzik Zinciri adresini ziyaret ederek bulunabilir. Bebeklerin adlarının bulunduğu, isimli emzik modelleri de dahil olmak üzere zevke uygun olan hangisi ise tercih edilebilir. Zevke ve cinsiyete göre renk tercihleri ve daha birçok aksesuar ekleri ile dizayn edilebilir.

Bebek emzik zinciri çeşitleri bakımından oldukça zengin bir içeriği vardır. Ziyaret edilecek emzikzinciri.org adresinde talebe göre zincir modellemek mümkündür.  Bebeğin üzerinde taşıyacağı takılabilir ve sağlığa zararlı boya içermez. Tek ya da iki isim olacak şekilde tasarlamak müşterinin tasarım gücüne kalmıştır.