GÜNCEL

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz: Ankaralıların desteği yerine ulaştı

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz: Ankaralıların desteği yerine ulaştı

  Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz: Ankaralıların desteği yerine ulaştı

 

 

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Her zorlu koşulda bir olmayı, birlikte harekete geçmeyi bilen Ankaralıların desteği yerine ulaştı” dedi.

 

Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce ‘6 Milyon Tek Yürek Olalım, Hastalığı Değil İyiliği Bulaştıralım’ sloganıyla başlatılan çağrını destek gördüğünü belirtti.

“Ankara Kent Konseyi olarak dayanışma çağrısını destekliyoruz”

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘6 Milyon Tek Yürek Olalım, Hastalığı Değil İyiliği Bulaştıralım’ sloganıyla başlattığı dayanışma çağrısına dikkat çeken Yılmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkentimizin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle bakkal, kasap ve manava borcu bulunan Başkentli komşularımız için başlattığı bu dayanışma çağrısını Ankara Kent Konseyi olarak destekliyoruz. Biz de Ankara için yüreğini ortaya koyan tüm bileşenlerimizden kampanyaya katkılarını bekliyoruz” dedi. İhtiyacı olana yardım etme kadirşinaslığı gösteren tüm vatandaşlara teşekkür eden Halil İbrahim Yılmaz, “Her zorlu koşulda bir olmayı, birlikte harekete geçmeyi bilen Ankaralıların desteği yerine ulaştı. Kapanan her veresiye defteriyle kardeşlik kazandı” diye konuştu.

 

39 temsilci video konferansta bir araya geldi

 

 Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Çalışma Grubu Sözcüleri ve Meclis Sözcülerinden oluşan 39 temsilci koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplantıya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Toplantının açılışında konuşan Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz,  Ankara’da salgınla mücadele kapsamında gerçekleştirilen ekonomik ve sosyal destek çalışmalarına değindi.

 

 

500’e yakın STK, kurum ve kuruluşla istişare ediyor

 

Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz, Ankara Kent Konseyi olarak, toplumun tüm kesimlerini temsil eden, sayıları 500’e yaklaşan kurum, kuruluş ve sivil toplum yapılanmalarından oluşan bileşenlerin görüş ve önerilerini gündeme alarak çalışmalarına yön verdiklerini ifade etti. Ankara’ya katkı sağlamak hedefiyle Büyükşehir Belediyesi’yle ortak çalışmaları sürdürdüklerini anlatan Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele çerçevesinde sürdürdüğü çalışmalara da tam destek verdiklerini söyledi.

 

Salgında Dayanışmanın 10 Altın Kuralı

 

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada hayatın durduğunu ve toplumun bütün kesimlerinde yaşamsal risklerinin eşitlendiği dile getiren Yılmaz, Ankara’da mahalli dayanışmayı artırma amacıyla “Salgında Dayanışmanın 10 Altın Kuralı”nı yayınladıklarını söyledi.  Yılmaz, “Komşularımızla doğru şekilde dayanışmanın ve yardımlaşmanın bizi salgına karşı güçlendireceğini biliyoruz. Semtlerde, mahalle ve apartmanlarda hayatı kolaylaştırmak için Başkentlileri salgına karşı 10 Altın Kuralla birlikte hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.

 

Halil İbrahim Yılmaz kimdir?

 

Halil İbrahim Yılmaz, 1975 yılında Rize’nin Kendirli kasabasında doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Rize’de tamamlayan Yılmaz, 1998 yılında yükseköğretimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde alarak mezun oldu ve ardından 2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı’na devam etti. Gençlik yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında etkin faaliyet gösteren Yılmaz, birçok yayın organında yöneticilik ve gençlik yapılanmalarında başkanlık görevini üstlendi. Halil İbrahim Yılmaz, Üniversiteli Öğrenciler Birliği Genel Başkanı, Selçuklu Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi, TOBB Genç Girişimciler Ankara İl İcra Kurulu Kurucusu, Şehir ve Çevre Derneği Kurucu Başkanı, İstanbul Formula A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, ATO İnovasyon Danışmanlık Eğitim Araştırma A.Ş Başkan Vekilidir. Yılmaz, Ankara Ticaret Odası’nda 2018 yılından beri Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini sürdürmektedir.