GÜNDEM

Araçlarda Bakım İçin Gerekli Malzemeler

Araçlarda doğru oto bakım ürünleri kullanılarak bakım yapıldığı takdirde araçların ömrünün uzadığı aşikardır.

Araçlarda Bakım İçin Gerekli Malzemeler

Araçlarda doğru oto bakım ürünleri kullanılarak bakım yapıldığı takdirde araçların ömrünün uzadığı aşikardır. Her bakım ürünü tabi ki aracın ömrünü uzatmaz. Önemli olan doğru bakım ürününü kullanabilmektir. Yanlış ürünle bakım yapıldığı takdirde araçların ömrünü uzatmaktansa çizme ve yıpranma meydana gelerek ömrünün kısaldığı gözlemlenmiştir. Bu yüzden oldukça dikkatli seçilmiş ürünler kullanılmalıdır.

Aracın her alanına uygun ürünler farklıdır. Bu yüzden tek bir ürün ile bakımı tamamen yapmak mümkün değildir. Örnekle motor yağları sadece motor bölgesinde yağ eksikliğinde bakım için kullanılabilir aracın diğer bölgelerinde yağ eksikliği meydana geldiğinde motor yağları kullanılmamalıdır. Bu ürünlerin tamamına güvenilir bir şekilde Carga sitesinden ulaşabilirsiniz.

Araçlarda Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Araçların temizliği işlemlerinde en dikkatli olunması gereken alan camlardır. Camlar görüş açısından araçlarda önemli bir yere sahip olduğu için araç temizlik ürünleri ile temizlenmelidir. Araç temizlik ürünleri kategorisinden cam için seçim yaparken oldukça dikkatli olunmalıdır. Bunun sebebi bazı maddelerin camda çizme ve hasara sebebiyet vermesidir.

Cam için genel olarak bakıldığında buğu önleyiciler, silgeçler için spreyler, çizilmesini önleyen malzemeler ve diğer bakım ürünleri bulunur. Bu bakım ürünleri ile cam temizliği yaparken mutlaka yumuşak bezlerden yardım alınmalıdır. Yumuşak bezler temizlik yaparken camlara hasar gelmesinin önüne geçer. Sizlerde camlarınızın daha temiz ve daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bütün cam temizlik malzemelerine Carga sitesinden ulaşabilirsiniz.