EĞİTİM

Avustralya’da Master Ücretleri

Avustralya’da Master Ücretleri

Avustralya’da Master Ücretleri

 

Avustralya’da eğitim almak isteyen kimseler için en çok önemsenen konulardan bir tanesi de Avustralya’da master ücretleri olur. Zira hiç bilinmeyen bir ülkede eğitim almak kültürel adaptasyon açısından zor olduğu kadar ekonomik olarak da karşılanamayacak seviyelerde olabilmektedir.

Avustralya gerek ekonomisi gerekse de eğitim seviyesinde yakaladığı yüksek standartları sayesinde dünyanın en önemli ülkelerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Bir ada ülkesi olan ve dünyanın bir ucunda bulunan ülkenin derin tarihi geçmişi ve İngiltere etkisi bu gelişmişlikte önemlidir. Eğitim konusunda talebin her geçen gün artış göstermesi Avustralya’da lisans üstü eğitim konusundaki soru işaretlerini arttırır. Bu anlamda eğitim ücretlerinin ne kadar olduğunu detayları ile incelemek gerekir.

Avustralya’da Master Ne Kadar?

Türkiye’de vakıf üniversitelerinde eğitim için para ödeniyor olsa da bu ödemelerin makul seviyelerde olması öğrencilerin ekonomik zorluk yaşamadan eğitim alabilmelerine imkân sağlıyor. Ancak Avustralya gibi gelişmiş bir ülkede durumun farklı olabileceğini ifade etmek gerekiyor. Peki, Avustralya’da master eğitim için yıllık bütçe ne olmalıdır?

Avustralya’da lisans üstü eğitim alırken ücretleri belirleyen teme unsur okuyacağınız okuldur. İşletme ve Mühendislik bölümleri için yıllık 25.000 AUD düzeyinde ücretler ödenmesi gerekirken Tıp okuyacak öğrencilerin 55.000 AUD ödemesi gerekir. Türk Lirası ile ifade etmek gerekirse Avustralya’da İşletme veya Mühendislik yüksek lisansı için 120.000 TL, Tıp okumak için de 265.000 TL ödemeniz gerekecektir. Elbette bu tutarlar 2020 kuru için geçerlidir.

Avustralya Denklik Veriyor mu?

Avustralya’da eğitim almak için okul ücretleri ve dil sorununu çözdükten sonra kafanıza takılabilecek olan sorulardan bir tanesi de hiç şüphesiz denkliktir. Dünyanın en önemli eğitim kurumlarını bünyesinde barındıran ve bu yönü ile gerçekten ciddi bir seviyeye sahip Avustralya’da yüksek lisans eğitimi aldığınızda kesinlikle denklik sorunu yaşamayacaksınız.

Denklik sorunu bir kenara Avustralya üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almak size uzun vadede başarılı bir kariyerin kapılarını aralayacaktır. Bu anlamda Avustralya’ya gitmeden evvel ciddi bir imkânın sizi beklediğini unutmamalısınız. Siz de Avustralya’da master eğitimi alarak başarıyı yakalayabilecek ve kaliteli eğitmenlerin tecrübesinden yararlanabileceksiniz.

https://www.auegitim.com/avustralyada-yuksek-lisans-master-egitimi/