GÜNCEL

Bahçesinde buldu inceleme istedi !

Gümüşova ilçesi Yongalık Köyü’ndeki bahçesinde ot biçen Yalçın Çavuş, toprağa yarısına kadar gömülmüş kömüre benzeyen bir taş buldu.

Bahçesinde buldu inceleme istedi !

27 Mayıs Çarşamba günü Türkiye gündemi, 'Göktaşı mı düştü?' sorusuyla çalkalanmıştı. Bugün Gümüşova ilçesi Yongalık Köyü’ndeki bahçesinde ot biçen Yalçın Çavuş, toprağa yarısına kadar gömülmüş kömüre benzeyen bir taş buldu. Daha önce aynı taştan görmediğini söyleyen Çavuş, internetten göktaşları ile ilgili olarak araştırma yaptı. Yalçın Çavuş, bulduğu taşın internette yaptığı araştırmalara göre göktaşı olduğunu savundu.

Taşın incelenmesini isteyen Yalçın Çavuş şöyle konuştu: “Taşı ot biçerken buldum. Düştüğü yeri oymuştu sıcaktı. Soğumasını bekledim. Daha sonra alt bölgesi çamur olmuştu yıkadım. Daha önce böyle bir taş görmediğim için internete baktım. Tükenmez kalemle üzerine yazılmaması gerektiğini söylüyor. 

"Taşı dilimle yaladım.."

Işık ve güneşte parlamasından huylandım. Biraz da küçük bir parçasını kırmıştım. Elimin üstüne aldığımda siyah olmasına rağmen üstünün ve yanlarının beyaz olduğunu gördüm. Yetkililerin incelemesini istiyorum. Taşı dilimle yaladım. Önce kömür sandım ama kömür tadı alamadım."