GÜNCEL

Balıkesir İmplant ve İmplant Tedavisi

İmplant, çene kemiğine yerleştirilen ve protezler ile dişe destek olan yapay diş kökleridir.

Balıkesir İmplant ve İmplant Tedavisi

İmplant, çene kemiğine yerleştirilen ve protezler ile dişe destek olan yapay diş kökleridir. Bu işlemler ile yerleştirilen protezler sayesinde çiğneme yetisi artmaktadır. Çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyum vidalar ile protezler takılmaktadır.
Diş implantı yüzeyi, yumuşak doku ve kemik ile uyumu üst seviyede olan titanyumdan oluşur. Silindir şeklinde farklı boy ve çapları bulunur.

Diş hekimi uygulaması Balıkesir çene cerrahı operasyonu ile tek seansta ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Hasta uygulamadan önce, kemik uyumu, sistemik hastalık, sosyal ve hijyen alışkanlıklar açısından değerlendirilip sonrasında diş implantı uygulamasına karar verilmektedir. Çekilen çeşitli röntgenler sonucunda da uygulanacak implantın boyutlarına karar verilir. Uygulamadan sonra 3-4 ay bekleme zamanı bulunmaktadır. Bu zamanın sonunda implant üstü protez yapımına geçilmektedir.

Balıkesir İmplant Tedavisinin Avantajları
İmplantın sayısız avantajları bulunmaktadır. Birincil olan faydası, uzun yıllar ağızda herhangi bir problem yaşatmadan kalmasıdır. Bilinmekte olan en uzun implant kullanım zamanı 40 yıldır. Günlük bakımdan sonra doğal dişlere en yakın çiğneme fonksiyonları uzun bir süre rahatsızlık yaşatmayacak tedavi yöntemidir.  Balıkesir implant tedavisinin kişilere sağladığı avantajlar bulunur. Bu avantajlar;
İmplant yaşam kalitesini artırmaktadır. Kemik kayıplarını önleyerek kemiklerin erimesini azaltmaktadır. Protezin düşme korkusu ile yaşamadan konuşmanın ve yemek yemenin rahatlığı yaşanır.

Balıkesir İmplant tedavisi için ön muayene randevusu oluşturarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Kaynak: https://balikesirimplant.com/


 

 

turanturan