GÜNCEL

Başlıca sıvı dolum makinesi çeşitleri

Sıvı dolum makinesi çeşitleri kullanım alanlarına kullanılacak ları sektörlere ve kullanıldıkları ürünlerin kimyasal özelliklerine göre farklılık gösterirler.

Başlıca sıvı dolum makinesi çeşitleri

Sıvı dolum makinesi çeşitleri kullanım alanlarına kullanılacak ları sektörlere ve kullanıldıkları ürünlerin kimyasal özelliklerine göre farklılık gösterirler. Sıvı dolum makineleri otomatik yarı otomatik manuel elektrikle ya da tam otomatik cihazlar olabilmektedirler. Otomatik dolum makinesi çeşitlerini genel anlamda ilaç sektörü ve aktarlar kullanmaktadır. Meyve suyu şalgam suyu kola maden suyu ya da normal su gibi paketleme işlemlerini yapan firmalarda tam otomatik cihazları kullanmayı tercih ederler. Bu sayede dolum işlemleri ürünler ziyan olmadan hızlı bir biçimde gerçekleştirilir ve işletmeler dolum işlemini gerçekleştirmek maksadıyla daha fazla kişiyi istihdam etmekten kurtulurlar. Kozmetik sektöründe kullanılan dolum makinelerinin kullanım alanları da oldukça yaygındır. Kozmetik sektöründe en sık kullanılan yarı otomatik cihazlardır. Yarı otomatik cihazları yine kullanım amaçlarına göre birçok sektörde görebilmek mümkündür.

Yarı otomatik dolum makinelerini temizlemek kolaydır

Dolum makinası yarı otomatik çeşitleri pek çok işleyiş bakımından fayda ve avantajlara sahiptir. Yarı otomatik dolum makinesi işlemlerin hızlı pratik kolay ve herhangi bir israf yaşanmadan gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. İşletmelerin üretim faaliyetlerini alanlarına ürünlerindeki türlerin değişikliklerine göre farklı dolum makinelerinin istihdam etmeleri önem arz eder. Yarı otomatik sıvı dolum makinesi %100 paslanmaz malzemelerden yapılmalıdır. Bu malzemeler özellikle de kullanıma hazır olan sıvı ürünlerin depolanması ve paketlenmesine için bitirmiştir. Öte yandan bu dolum makineleri son derece kolay bir biçimde temizlene bilmekte hijyenik dolum işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Sıvı dolum makinesi aldıktan sonra bu işlemi gerçekleştiren kuruluşlar vasıtasıyla bakım onarım ve tamir işlemlerinin periyodik olarak yapılması da önem arz eder. Yarı otomatik sıvı dolum makinesi çeşitlerinde makinenin içerisinde bulunan bütün parçaları çıkarmak yıkamak temizlemek ve sonrasında doğru bir biçimde takımı gerçekleştirmek mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmek için işletmelerin sıvı dolum makinesini kullanmayı ya da temizlemeyi bilen ekstra bir personeli istihdam etmesine gerek yoktur. Fabrika temizliği için görev alan ve bu alanda faaliyet yürüten kişiler dolum makinesinin temizlik işlemlerini de kolaylıkla yerine getirebilir.

Dolum makinelerinin bakımı iki ayda bir yapılır

Dolum makinaları bakımı 2 ayda bir yapılabilecek olan faaliyetlerdir. BMN Teknoloji kurulduğu günden bu yana ülkemizde yarı otomatik sıvı dolum makinelerinin ve birçok sıvı dolum makinası çeşitlerinin üretimini gerçekleştiren öncü bir kuruluştur. Firma müşterilerinin isteklerini ve onların ihtiyaçlarına bağlı olarak doğru ürünleri kullanmak sureti ile son derece uzun ömürlü dolum makineleri üretimini gerçekleştirir. Ve müşterilerinin periyodik olarak almış olduğu bu ürünlerinin bakımını da yapar. DMN Teknoloji bünyesinde son derece profesyonel bir kadroyu istihdam etmektedir ve bu profesyonel kadro işletmelerin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak üretim bakım ve onarım işlemlerini titizlikle yapmaktadır. Firma ayrıca uygun fiyat politikası izlemektedir.