GÜNCEL

Bir Belediyede 1 kişinin Testi pozitif çıktı 7 kişide karantinaya alındı

Mersin'in Akdeniz ilçesi Belediye çalışanlarından 1 kişinin Kovit 19 şüpesi ile gittiği hastanede pozitif çıkması tedirginlik yarattı 7 kişininde karantinaya alındıgı bildirildi.

Bir Belediyede 1 kişinin Testi pozitif çıktı 7 kişide karantinaya alındı

Yapılan açıklamada ; Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, korona virüs şüphesiyle hastaneye giden merkez binada görevli bir belediye personelinin yapılan ilk testinin pozitif çıktığını belirtti. Gültak, personelin hemen Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiğini ve tedavisine başlandığını kaydetti.

“Temas ettiği 7 personel de kontrol amaçlı evde karantinaya alındı”
Söz konusu personelle temas eden 7 personelin de Mersin İl Sağlık Müdürlüğünden gelen görevliler tarafından kontrol amaçlı hastaneye götürülerek korona virüs taramalarının yapıldığını kaydeden Gültak, bu çalışanların evlerinde 14 günlük karantina sürecine alındıklarını ifade etti.
Panik yapılacak bir durum olmadığının altını çizen Gültak, salgına karşı belediye merkez binasında tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını vurguladı. Gültak, iş ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşlar için de gerekli önlemlerin alındığını, belediyeye maskesiz girişin yasaklandığını ve gelen kişilerin ateşinin ölçülmeye devam edildiğini belirtti.