SAĞLIK

Botoks Ankara ile Kırışıklık Probleminden Kurtulun

Botoks Ankara ile Kırışıklık Probleminden Kurtulun

Botoks Ankara ile Kırışıklık Probleminden Kurtulun

 

    Kadınlar her daim güzel görünmek isterler ve bunun için de cilt bakımlarını, cilt kremlerini ve bakım ürünlerini hayatları boyunca genç kalabilmek adına kullanırlar. İlerleyen yaşlarda ortaya kırışıklıklar, kaz ayakları vs. çıkmaya başlamaktadır. Bu tarzda kırışıklıklar ya da kaz ayakları vs. her neyse bunları istemeyen bütün kadınlar ciltleri için yoğun bakım uygulamaktadır ve her zaman genç kalmayı hedeflemektedirler. Günümüzde de çevresel faktörler sebebiyle cilt çok yıpranmakta ve buna karşılık olarak bakım yaptırabilmek adına kadınlar servetlerini bırakabilmeyi göze alırlar. Gerginleştirici kremler kullanılır ancak pek de işe yaradıkları söylenemez. Bu tarzda ürünlerin etkileri hep kısa süreli olduğundan, kadınlar artık farklı yönlere ve farklı yöntemlere yöneliyorlar. Botoks, ütüleme ya da gerdirme gibi işlemleri içermektedir ve kadınlar için kalıcı çözümler sunmaktadır. Zamanla kaslar deforme olur ve ciltte sarkıklıklar ve kırışıklıklar meydana gelir. Botoks, özellikle yüzde kullanılan ve cildin gerginleşmesinde en çok tercih edilen yöntemdir. Kadınların %90 kadarı botokstan memnun kalıyorlar ve Botoks Ankara ilinde birçok faydası ile çok tercih edilen bir yöntem haline geliyor. Botoks sadece kırışıklık sahibi olan kadınlar tarafından değil genç olan ama yaşlanmayı göze alamayan kadınlar tarafından da tercih ediliyor.

 

Botoks Nedir?

 

    Cilt alt bölgesinde yer alan bazı kaslar vardır ve bu kaslar geri çekilince kırışıklıklar meydana gelmektedir. Sadece kadınların değil erkeklerin de korkulu rüyası konumundadır bu kırışıklıklar. Kaslar kimi zaman gevşer ve kırışıklıklar, sarkıklıklar meydana gelir. Bunun çözümü de kozmetik dünyası tarafından bulunmuş ve sunulmuştur. Ancak alınan sonuçlar kısa süreli olduklarından çok da tercih edilmemeye başlamıştır. Kaş düşüklüğü olduğunda onu kaldırmak için de yine çene ve yanaklarda kullanılmaktadır. Kaşlar ve göz kapakları yorgunluğu belli etmektedir ancak başarılı sonuçlar alındığı zaman kaş yukarı seviyeye çekilir ve bu ifade ortadan kaldırılır.

 

Botoks Uygulaması

 

    Botoks Ankara uygulayıcısı olan Op. Dr. Buket Yıldırım, botoks uygulaması hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri verdi… İnsülin iğneleri kadar küçük iğnelerle uygulanan botoks, uygulandığı an etki sağlamaktadır ve en az 3 ay kadar kalıcılığını korumaktadır. Uygulama yapılacak alana gidildiğinde doktor ve ekip sizi karşılayacak ve önce gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

 

Botoks Nasıl Etki Eder?

 

     Botok genellikle, gerginleştirme işlemlerinde ya da kırışıklıkların giderilmesi işlemlerinde tercih edilen bir uygulamadır. Kadınların genç kalmasını, genç görünmesini sağlayan botoks uygulaması, temelinde kaslarda bulunan sinir uçlarının görevlerini yapmaması yatmaktadır. Kısmi felç konumuna getirilen sinir uçları, toksin ilaçlar yardımıyla uyuşturulur ve etkisizleştirilir. Ortalama 6 ay kadar süre sonra yan etkiler ortadan kalkar ve bu sinirler normal hallerine dönerler.

 

Botoks Hangi Bölgeye ve Kimlere Uygulanabilimektedir?

 

    Botoks uygulaması, kadınlar tarafından sık tercih edildiği kadar erkekler tarafından da sıkça tercih edilmeye başlamıştır. Cinsiyet fark etmeden 18 yaş üstü olan tüm insanlara uygulanabilmektedir botoks. Kırışıklık tedavilerinde sık tercih edilen bu botoks uygulaması, aşağı düşen ve sarkan bölgeleri gerginleştirir. Botoks uygulamasının sık yapıldığı bölgeler;

  • Alın bölgesi,
  • Dudak çevresi,
  • Kaş ve çevresi,
  • El,
  • Göz altı ve kaz ayakları,
  • Dekolte bölümü,
  • Burun ucu ve kenarları,
  • Mimik çizgileri.

 

   İşlem için engel teşkil eden iki durum vardır onlar da hamilelik ve bebek emzirmedir. Alerjik reaksiyonlar olabileceğinden, kanser hastası olanlarda bu uygulama kullanılmaz. Eğer siz de botoks uygulaması yaptırmak istiyorsanız ya da bilgi almak istiyorsanız https://www.drbuketyildirim.com/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Gerekli olan tüm bilgilere ve iletişim bilgilerimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Randevu ile gelin güzelleşin.