GÜNDEM

Boya Badana Uygulamaları

Eşyalara ve cisimlere renk verilmesini ve dış etkilere karşı koruma sağlaması amacıyla sürülen kimyasal maddelerin karıştırılmasıyla elde edilen maddeye boya ismi verilir.

Boya Badana Uygulamaları

Eşyalara ve cisimlere renk verilmesini ve dış etkilere karşı koruma sağlaması amacıyla sürülen kimyasal maddelerin karıştırılmasıyla elde edilen maddeye boya ismi verilir. Duvar boyamak amacıyla boyanın içine su ya da solvent ilave edilerek yapılan boyama işine badana adı verilir. Çeşitli mekânlarda renk değiştirme ya da eskiyen boyanın yenilenmesini gerçekleştirmek amacıyla satın alınan boyanın su ve solvent ile karıştırılıp inceltilmesiyle birlikte, rulo veya fırça vasıtasıyla duvara sürme işlemine boya badana denir.

Boyacılık İşlemleri

 Mekânlara boya badana yapımı aşamasında, boya badananın nasıl yapılması gerektiğinin çok iyi bilinmesi gerekir. Yapılan uygulamanın doğru bir biçimde gerçekleşmesi için bu işi boya badana ustası yapmalıdır. Böylelikle ortaya çıkan sonuç oldukça başarılı olacaktır. Boyalar kullanım alanı ve hedeflerine göre çok değişik özelliklere sahiptir.

Boya badana yapılması planlanan alanın yüzeyine uygun olan bir boya seçilmelidir. Buna ek olarak yardımcı malzeme kullanılması gerektiğinde ise yüzeye ve seçilen boyaya uygun olmasına oldukça özen gösterilmelidir. Daha detaylı bilgi için E-Boya Badana firmasını tercih edebilirsiniz.

Boya Badana Kullanımı

Hangi alana hangi tür boyanın uygulanması gerektiği konusunda boyacı ustası oldukça bilgi birikimine sahiptir. İç ve dış mekânlarda kullanılması planlanan rengin mekâna tam anlamıyla uygun olduğunu anlamak için küçük bir bölüme tercih edilen boyadan sürülmesi gerekir. Böylelikle boya rengi ile mekân içerisindeki uyumun doğru bir şekilde yakalanması sağlanır. Boya badana uygulamaları için E-Boya Badana firmasından hizmet alabilirsiniz.