Haber Nokta Güncel Haberler
HV
03 ARALIK Cumartesi 05:27

Bulut Akacan Yaşam Öyküsü

Bulut Akacan kimdir konusu ile özellikle başarılı iş insanının yaşam öyküsü ve aldığı eğitimler ve hayat hikâyesi oldukça merak ediliyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 12:17
Bulut Akacan Yaşam Öyküsü

Bulut Akacan kimdir konusu ile özellikle başarılı iş insanının yaşam öyküsü ve aldığı eğitimler ve hayat hikâyesi oldukça merak ediliyor.

Bulut Akacan, 1983 yılından Kıbrıs Lefkoşa’da dünyaya gelmiştir. 2000 yılında Türk maarif kolejinden mezun olan bulut akacan Daha sonrasında eğitim hayatına Amerika'da devam etmiştir. Amerika’da ekonomi bölümünden mezun olan bulut Akacan 1991 yılında anavatanı Kıbrıs’a geri dönüş yapmıştır. Daha sonrasında ise işlerin başına geçen Bulut Akacan, Akacan holdingin yönetim kurulu başkanlığını yapmaya başlamıştır. Holding öncesinde inşaat sektöründe faaliyet verirken Daha sonrasında bulut akacak sayesinde grup şirketler olmayı başarmıştır. Perakende alışveriş konusunda ciddi bir faaliyete geçen ve alanlarını genişleten bulut akacağın Kıbrıs’tan holding grupları şeklinde bu başarıya imza atan ilk iş insanı olmuştur.

Kurduğu Holding’in Başarıları

Aynı zamanda dünyada 4 farklı ülkede faaliyetlerine devam eden akacan holding bu alanda büyük bir başarıya imza atmıştır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ın ilk alışveriş merkezi projesi ile de bunun gibi pek çok kamusal projeleri de imza atmıştır.  Başarılı bir işin sonu olması ve sosyal yaşamda da sporsever bir insan olması ile pek çok faaliyetlerde Yer almıştır.

Girne spor kulübünün başkanlığını yapan Bulut Akacan uzun süre sporla ilgilenmiştir. Sosyal yaşamda ise özellikle sosyal sorumluluk projelerinde yer alması eğitim vakıfları ve aynı zamanda hastalıkla ilgili vakıflara verdiği destekler ve projelerle adından söz ettirmiştir. Halen derneklerin başında yer alması ve destek vermesi ile bilinen bulut akacağını bu şekilde sosyal sorumluluk projeleri ile yardımseverliği ile bilinen bir iş insanıdır.

TANITIMTANITIM

Tanıtım

YORUMLAR
1xbet
1xbet