Muğla Haberleri Haber Nokta Son Dakika Haberleri
HV
24 EYLÜL Pazar 17:45

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatının amacı, burun şeklini ve görünümünü değiştirmektir.

TANITIM
Giriş Tarihi : 12-09-2023 12:33
Burun Estetiği Ameliyatı

 

Burun estetiği ameliyatının amacı, burun şeklini ve görünümünü değiştirmektir. Burun estetiği ameliyatının amacı, burunun şeklini, boyutunu, oranını ve simetrisini düzeltmektir. Ameliyatın amacı, hem estetik kaygıları hem de burun tıkanıklığı veya solunum sorunları gibi fonksiyonel sorunları düzeltmektir.

Burun estetiği ameliyatı yaptırmadan önce bir plastik cerrahla beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı tartışmanız önemlidir. Burun yapınızı değerlendiren doktorunuz en iyi yöntemi seçecektir.

Muayene ve Analiz: Burun yapınızı ve diğer yüzün özelliklerini doktorunuz inceleyecektir. Burun şeklinizi etkileyen faktörleri burun estetiği öncesi analiz ederek ameliyat programınızı oluşturacaktır.

Ameliyat Planı: Doktorunuz size ameliyat sırasında uygulanacak yöntemler ve amaçlanan sonuçlar hakkında bilgi verecektir. Bu aşamada, ameliyattan önceki endişelerinizi ve beklentilerinizi doktorunuzla paylaşmanız gerekir.

Burun Estetiği Ameliyatı İçin Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı genellikle aşağıdaki adımları içerir: Genel anestezi: Hasta ameliyattan önce genel anestezi alınır. Bu, ameliyat sırasında uyanmanızı sağlar.

Burun estetiğinde burun içi veya dışı kesiler yapılır. Bu kesiler, operasyon yapılacak bölgeye bağlı olarak değişebilir.

Kıkırdak ve Kemik İşlemleri: Burun kıkırdağı ve kemikleri azaltılabilir, yeniden şekillendirilebilir veya destek sağlanabilir.

Dikişler ve Tamponlar: Bir ameliyat geçirdikten sonra dikişler ve tamponlar kullanılabilir. Burun içindeki kanama tamponlarla kontrol edilir ve bu da kıkırdak ve dokuların yerini korur.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun şeklinde veya boyutunda rahatsızlık hisseden ve bununla ilgili değişiklik yapmak isteyen sağlıklı insanlara burun estetiği ameliyatı uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatı için uygun adayların çoğu aşağıdaki durumlarda değerlendirilir: Burun şekli bozuklukları; estetik kaygıları; veya doğuştan gelen deformiteler.

Burun Boyutu: Burunlarının rahatsız edici veya orantılı olmadığı durumlarda burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

Fonksiyonel Sorunlar: Burun tıkanıklığı, solunum sorunları veya deviasyon gibi fonksiyonel sorunları olan kişiler burun estetiği fiyatları ve burun ameliyatı yaptırarak görünümlerini ve fonksiyonlarını iyileştirmek için karar verebilir.

Kapalı rinoplasti: Bu yöntemde burun içinde kesiler yapılır ve dışarıdan görünmezler. Düzeltmeler tipik olarak daha küçüktür.

Açık rinoplasti, burun deri altında bir kesi yapmak anlamına gelir. Daha büyük düzeltmeler ve revizyonlar için bu yöntem kullanılabilir.

Rekonstrüktif rinoplasti, burundaki deformiteleri düzeltmek için kullanılır. Travma, özellikle yanıklar veya doğuştan gelen deformiteler için düzeltme sağlar.

Burun estetiği ameliyatından sonra morluklar ve şişlikler oluşabilir. Normalde birkaç hafta içinde bu azalır.

Destekleyici Bandajlar ve Alçı: Burun ameliyatından sonra destekleyici bandajlar ve alçı takılabilir. Bu, hem şeklini korur hem de geliştirir.

İyileşme Süreci: Tam iyileşme, kişiden kişiye değişse de genellikle birkaç hafta veya ay sürer. Bu süre boyunca doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

Burun estetiği ameliyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı fiyatlarda olabilir. Burun estetiği operasyonunun maliyeti, ameliyatın yapılacağı yer, cerrahın deneyimi, ameliyatın karmaşıklığı ve hastanede kalış süresine bağlıdır. Burun estetiği için uygun bir fiyat teklifi almak için bir plastik cerraha başvurmalısınız.

Daha fazla bilgi için https://www.denizkucukkaya.com/burun-estetigi/ adresine gidin.

 

Haber Nokta Haber Nokta

YORUMLAR
1xbet