GÜNDEM

Çelenk Nedir?

Yuvarlak bir zeminin üstüne taze ve canlı çiçeklerin yerleştirilip sunulduğu bir üründür.

Çelenk Nedir?

Yuvarlak bir zeminin üstüne taze ve canlı çiçeklerin yerleştirilip sunulduğu bir üründür. Hemen hemen boyut oranı 170 ve 180 cm uzunluğunda olur. Genellikle cenaze çelenk modelleri aynı olur. Kullanılan çiçek modelleri çeşitlilik gösterir. Düğün çelengi ise çok farklı modellerden ve tasarımlardan oluşur.

Düğün ve Nişan İçin Çelenkler

Genellikle kutlamaların en vazgeçilmezi olan çiçekler her zaman düğün ve nikah törenlerinin de olmazsa olmaz konuğu halindedir. Sevdiğinizin, aile dostlarınızın veya mutluluklarına ortak olmak istediğiniz herkese düğün törenlerinde çiçekler gönderebilirsiniz.

Çiçek sayesinde desteğinizi belli etmiş olursunuz. Düğün için çiçek denildiği zaman şüphesiz ilk akla gelen çiçekler nikah çelengi olur. Düğünler için çelenk gönderilmesinin sebebi ise oldukça basittir. Her bir çelenk modelinin içerisinde çok fazla sayıda çiçek bulunur. Özel günlerde hissiyat için Çelenk Atölyesi üzerinden çelenk alabilirsiniz.

Çelenk Nasıl Görünür?

Büyük ayaklar üzerine özel olarak hazırlanan bu çelenk çiçekleri düğünlere en iyi yakışacak şekilde tasarlanan çiçeklerdir. Ayrıca düğün için çelenk göndermek oldukça eski bir adet olarak hala günümüzde devam eder.

Kişiler veya kurumlar yanında bulunamadıkları kişilere çelenk gönderirler. Aynı zamanda düğünde bulunan konuklar arasında da çelenk göndermek bir çeşit prestij meselesi olarak bilinir. Özellikle büyük ailelere dayalı olan çelenklerin üzerinde soyadları yazılı olan bir çelenk taktim edilir. Sevdiğiniz kişilere çelenk göndermek ve yanında olduğunuzu hissettirip mutlu etmek isterseniz Çelenk Atölyesi sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Kaynak: https://celenkatolyesi.com/cicek-gonder/dugun-nikah-acilis-celengi-cla602