GÜNDEM

Çetinler Tavukçuluk Tinted Yarka Tavuğu

Tinted yumurta tavuğu hem ırkı hem de yetiştirilme kolaylığı açısından en az maliyete sahip tavuk türlerinden biridir.

Çetinler Tavukçuluk Tinted Yarka Tavuğu

Tinted yumurta tavuğu hem ırkı hem de yetiştirilme kolaylığı açısından en az maliyete sahip tavuk türlerinden biridir. Bu bağlamda tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyenler ya da bu alanda ticarete atılmak isteyenler için oldukça mantıklı bir seçimdir. Ancak öncesinde bu tavukların ırkı ve yetiştirilmesi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak önemlidir. Daha sonrasında ise tinted yarka satışı nerede en iyi şekilde yapılıyor, mutlaka araştırılması gereken bir konudur. Bu bağlamda ise karşımıza alanında en iyiler arasında yer alan Çetinler Tavukçuluk firması çıkıyor.

Çetinler Tavukçuluk firması tavuk türlerinin yetiştiriciliğini, satışını ve nakliyesini başarılı bir şekilde gerçekleştiren markalardan biridir. Bu bağlamda firmanın bünyesinde birbirinden değerli tavuk türleri bulunmaktadır. Özellikle de tinted yumurta tavuğu ve yarka tavukları müşteriler tarafından en çok ilgi gören ve satışı yapılan tavuk türlerindendir. Bu bakımdan tinted tavuk özellikleri fazlasıyla merak edilmektedir.

Tinted Yarka Tavuk Satışı

Tavukların ırk ve türlerine göre belli bir yaşam süreli ve yetiştirilme süreçleri bulunmaktadır. Tavuklar yumurtadan çıktıklarında ilk olarak civciv şeklinde nitelendirilirler. 20 günlük sürecin ardından sonra 45 günlük olana kadar da ferik olarak adlandırılırlar. Tavuklar ilk yumurtasını verene kadar yarka tavuk olarak bilinir. Bu bağlamda yarka tavukların yetiştirilmesi ve yumurtlamaya kadar olan sürecin dikkatle gözlemlenmesi önemlidir. Çetinler Tavukçuluk belirttiğimiz tüm detayları ve tavukçuluk sektörünü en iyi şekilde analiz ederek çalışmalarını sürdürmektedir.