Haber Nokta Güncel Haberler
HV
09 ŞUBAT Perşembe 02:26

CHP’li Keleş: ″Köyleri yeniden canlandıracağız″

SAKARYA-25.01.2023-HİBYA- CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, parti binasında Köyüme Dokunma Platformu Başkanı Mecdi Cengiz ve beraberindeki platform üyelerini kabul etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2023 18:13   Güncelleme : 25-01-2023 18:13
CHP’li Keleş: ″Köyleri yeniden canlandıracağız″

Karşılıklı fikir ve görüş alışverişinde bulunulduğu ziyarette Köyüme Dokunma Platformu Başkanı Mecdi Cengiz platformun çalışmaları hakkında Başkan Keleş’e bilgiler verdi.

Cengiz, mahalle için başvuran muhtarların dilekçelerinin ilçe meclislerinde gündeme alınıp büyükşehir belediyesine gönderilmesi gerektiğini belirterek, 30 büyükşehir belediyesinden sadece Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde bu konuda hiçbir işlem yapılmadığını ileri sürdü.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Keleş ise partisinin politikaları hakkında Başkan Cengiz ve beraberindekileri bilgilendirdi.

Başkan Keleş, partilerinin iktidar olması durumunda köylere pozitif ayrımcılık yapacaklarını ifade ederek, “Tüm köyden mahalleye dönüşen köylerimiz referandumla köy tüzel kişiliğine dönebilecek. Kapatılan belde belediyeler referandumla tekrar açılabilecek. Kapatılan tüm köy okullarını yeniden açacağız ve öğrencilerimiz yaşadığı köyde eğitim almalarına imkan sağlayacağız. Unutulan ve kaderine terk edilen köylerimizi yeniden canlandıracağız.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR
1xbet
1xbet