SAĞLIK

Cilt Sağlığı

Deri, vücut üzerinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Cilt Sağlığı

Deri, vücut üzerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Deri üzerinde çeşitli sorunlar yaşandığında ya da cildin estetik uygulamalar ile tedavi edilmesi gerektiğinde Denizli dermatolog ile yapılan doğru uygulamalar sayesinde pek çok sorunun kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulması sağlanır. 

Deri, saç, cilt sağlığı, kozmetik gibi pek çok bölümü içerisinde barındıran dermatoloji kliniği ile cilt sorunları yaşayan insanların, yaşamış oldukları rahatsızlıkların tedavi edilmesi için çeşitli yöntemler uygulanır. Estetik kozmetik uygulamalar arasında yer alan botoks, dolgu, lazer epilasyon, gençlik aşısı, leke tedavisi, cilt bakımı gibi uygulamalar ile insanların sorunlu olan ciltlerinde, belirli bir süre içerisinde düzelme sağlanır.

Dermatoloji Kliniğinde Yapılan Uygulamalar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık alanında da önemli gelişmeler yaşanmıştır. Kişiler için bir gereksinim haline gelen estetik kozmetik uygulamalar Denizli dermatoloji uzmanı ile ciltte bulunan soruna göre uygulanır. Bu kategoride bulunan hizmetler arasında lazer epilasyon, gençlik ve kolajen aşısı, mezoterapi çeşitleri, Paris ışıltısı, kimyasal peeling, cilt bakımı ve altın iğne tedavisi gibi çeşitli uygulamalar yer alır.

Gençlik aşısı, ciltte yer alan kırışıklık, sarkma, kuruluk, ton farklılıkları gibi sorunların giderilmesinde tercih edilir.  Mezoterapi, kısa ve ince yapıda bulunan iğnelerin deri altına enjekte edilmesi ile göz altı morlukları, leke sorunları, saç dökülmesi, selülit tedavisi, mat ciltlerde kullanılan bir yöntemdir. Daha detaylı bilgiler Dr. Tuba Çelebi Kayhan sitesinde yer almaktadır.

Cilt ve Vücut Sağlığı İçin Yapılan Uygulamalar

PRP, uygulaması ile ciltte bulunan kırışıklıklar, lekeler, akne izleri, yara izleri, saç dökülmesi gibi çeşitli sorunların tedavi edilmesinde kullanılır. Paris ışıltısı, cildin canlandırılması ve nemlendirilmesi için uygulanır. Lazer epilasyon ile vücutta istenmeyen tüylere kalıcı bir çözüm sağlanması için uygulanır. Vücudun pek çok noktasına uygulanabilen lazer, kendi içerisinde üç tipte bulunur.

Kişilerin kıl ve cilt yapısına uygun olarak tercih edilir. İple yüz germe uygulaması, cildin alt kısmında bulunan dokuya özel ipler yerleştirilerek yaşanan sarkma ve yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması sağlanır. Kollajen aşısı ile kırışıklık ve yaşlanma belirtilerinin azaltılması, cildin elastik yapısının artırılması, vücudun sıkılaştırılması, akne ve yara izlerinin tedavi edilmesinde kullanılır.

Cilt Bakımının Önemi

 Kimyasal peeling uygulaması ile kırışıklıklar, akne ve leke izler büyük oranlarda tedavi edilir. Aşırı terleme sorunu için yapılan botoks işlemi, avuç içleri, koltuk altı, yüz bölgesi ve ayak tabanlarına uygulanır. Terlemenin normal seviyelerden fazla olarak gerçekleştiği kişilerde tedavi yöntemi olarak uygulanır. Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanan işlemler Denizli cilt bakımı ile oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

İnsanların, yaş ilerlemesinden ya da diğer pek çok nedenden dolayı ciltleri üzerinde birtakım olumsuz durumlar gözlenebilir. Bu olumsuz durumların giderilmesi için de cilt yapısına uygun olacak şekilde tedavi yöntemleri uygulanması gerekir. Bu konuda Dr. Tuba Çelebi Kayhan sitesinden detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.