GÜNDEM

Davetiyenin Önemi

Davet denilince akla ilk gelen tabii ki düğün davetiyesidir. Mutlu bir aile sahibi olmak isteyen çiftler için en değerli adımlardan biri davet profilinin formatıdır.

Davetiyenin Önemi

Davet denilince akla ilk gelen tabii ki düğün davetiyesidir. Mutlu bir aile sahibi olmak isteyen çiftler için en değerli adımlardan biri davet profilinin formatıdır. Ayrıca kendi zevklerine göre farklı davetiye çeşitleri arasından seçim yapma imkanı bulan çiftler için özel tasarlanmış davetiye fotoğrafları da yapabilirsiniz. Ayrıca iş, akşam yemeği veya diğer törenler için davetiyeler basılacak ve misafirler bu davetiyeleri kullanmaya davet edilecektir. Ancak günümüzde davetlerde en çok kullanılan alanların nişan, kına ve düğün davetiyeleri olduğunu görebilirsiniz.

Davetiye, bugün hala korunan geleneklerimizden ve kültürel geleneklerimizden biridir. Bu en anlamlı davet şeklidir. Dünya Evi'ne girmek üzere olan çiftler, özellikle misafirlerini ağırlayarak mutlu zamanlarda ihtiyaçlarını harekete geçirmeyi ve misafir sayısını geniş bir şekilde koruyarak tüm akrabalarını çekmeyi düşünürler. Bu amaçla, birçok türde orijinal davetiye ve özel olarak tasarlanmış davetiyeler vardır. Düğün davetiyesi türü değişmiş olsa da davetiyenin ortak amacı şudur: bu, insanların ne zaman ve nerede davet edileceğini belirleyebilecekleri ayrıcalıklı bir hizmettir.

Davetiye Neden Önemlidir?

Davetiye, düğün hazırlığının en önemli aşamasıdır. Düğün düzenlerken yaptığınız en önemli şeylerden biri misafirlerinizi en iyi davetle davet etmektir. İstek üzerine rulo davetiyeler, zarf davetiyeleri, çiçek desenleri ve resimli davetiyeler basabilir. Düğün ya da sünnet hiç fark etmeksizin bütün davetler için davetiye dağıtılması gelecek olan misafirlerin önemsendiği ve değer verildiği anlamını taşıması sebebiyle davetiye son derece önem taşımaktadır. Bu durum göz önüne alındığı zaman verdiğiniz bütün davetler için gerek duyduğunuz ve hem hazır hem de özel birçok farklı davetiye tasarımını internet sitemiz üzerinden ulaşabilir ve hem verdiğiniz davetin daha değerli hem de misafirlerinizin önemli olduğunu hissettirebilirsiniz.

Davetiye Çeşitleri

Genel olarak birçok farklı şekilde davetiye tasarımı bulunmakta ve bunlar da birçok farklı şekillerde birbirlerinden ayrılmaktadır. Öncelikle verilen davetin ne tür bir davet olduğu üzerinden birbirinden ayrılan davetiyeler genel olarak hazır kalıp ya da özel tasarım olarak birbirinden ayrılır. Bunlar genel olarak şu şekildedir:

Hazır Kalıp: Hazır kalıp davetiyeler, sitemizde bulunan ve önceden tasarımcılarımız tarafından son derece özenli ve profesyonel bir şekilde hazırlanarak sadece kişisel bilgilerin ve davetiyenin üzerine yazılarak olan bilgilerin gerekli olduğu davetiyelerdir. Bu davetiyelere internet sitemizden son derece kolay ulaşabilirsiniz.

Özel Tasarımlar: Davet bölümündeki hazır kalıpların yanı sıra özel sipariş tasarımları da basılmaktadır. Davet mektubunun dış yüzüne personelin ihtiyacına göre resim, grafik, yazı ve benzeri basılı materyaller yapılabilir. Zarf baskılı davetiye ucuz davetiyelerden biridir. Zarfın üzerine davetlinin veya ailenin adı yazılır. Aile davetlerinde davetiye kelimesini kullanmak alışkanlık haline geldi. Zarf, davetiye gibi katlanmış ürünler de büyük ilgi gördü. Tek kart şeklinde bir zarfa yerleştirilebilen bazı basit tasarımlar da vardır.

Kaynak: https://www.cakildavetiye.com/davetiye/