GÜNDEM

Dijital platformlarda bilinirlik tasarımla başlar

Dijital platformlarda bilinirlik kazanmak için öncelikle özgün tasarımlar sunmak gerekmektedir. Günümüzde aktif bir şekilde kullanılan internet ağı üzerinde aynı sektörde aynı amaca hizmet veren binlerce internet sitesi bulunmaktadır.

Dijital platformlarda bilinirlik tasarımla başlar

Dijital platformlarda bilinirlik kazanmak için öncelikle özgün tasarımlar sunmak gerekmektedir. Günümüzde aktif bir şekilde kullanılan internet ağı üzerinde aynı sektörde aynı amaca hizmet veren binlerce internet sitesi bulunmaktadır. Sadece internet sitesi üzerinde de değil ticari faaliyetler yürüten ve aynı amacı güden aynı ürünleri müşterilerine sunmaya çalışan birçok kuruluş da yer almaktadır. Günümüzde bu kuruluşları birbirinden ayıran en büyük özellik kurumsal kimlik tasarımı faaliyetleri gerçekleştiriyor olmalarıdır. Kurumsal kimlik tasarımı hizmeti almaları ve bu alanda kendilerini geliştirmeleri kuruluşları rakiplerinden ayıran ve onlara özgünlük kazandıran bir olgudur. Ülkemizde sosyal medya ve tasarım alanında faaliyet yürüten Reklart bu alanda profesyonel bir kadrosuyla gerek kuruluşlara gerek de bireylere hizmet vermektedir.

Sosyal medyada da özgünlük şarttır

Sosyal medya alanları ve bu platformlarda etkin olmak birçok birey tarafından istenmektedir. Fakat sosyal medya alanlarında etkinlik aynı zamanda özgünlüğü de gerektirir. Çünkü farklı alanlarda farklı yerlerde yaşıyor olsalar bile birçok sosyal medya kullanıcısı birbirine benzer yazılar yazmak da ve birbirine benzer paylaşımlar yapmaktadır. Yine kurumların sosyal medya hesapları da birbirine benzer yaklaşımlarla hizmet vermektedir. Reklart kreatif çözümler sunarak katalog tasarımı ve etiket tasarımı başta olmak üzere kurumların markalarının yıldızını parlatacak sosyal medya hizmetleri de verir. Özellikle etiket tasarımı hem dijital dünya satışlarında hem de toptan ve perakende satışlarda çok büyük önem arz etmektedir.