HAVA DURUMU

Dikkat: Meteoroloji'den iki bölge için yağmur uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 18 Ağustos hava durumu tahmin raporu yayınlandı!

Dikkat: Meteoroloji'den iki bölge için yağmur uyarısı!

Yapılan son tahminlere göre öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey doğusu ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde şiddetli sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Öte yandan yurt genelinde ise yağış ve fırtına beklenmiyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 18 Ağustos hava durumu raporu…
haber metninin boyutu  
haber metnini yazdır 
hava durumu 18 Ağustos raporu yayınlandı. Çalışanlar başta olmak üzere dışarıda işi olanlar “Bugün hava durumu nasıl?” sorusunun cevabını merak edip araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde olduğu gibi bugün de Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey doğusu ve Doğu Karadeniz Bölgesi için şiddetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Bu iki bölgemizde yağışların akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

HAVA DURUMU - 18 AĞUSTOS

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Trabzon’un iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Üç büyük ilimizde ise hava durumu şu şekilde:

İSTANBUL °C, 30°C

Videoyu Oynat
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 29°C

Az bulutlu ve açık