GÜNDEM

Dr. Serhan Yılmaz: NTT DATA Business Solutions MENA ve Türkiye Satış Dijital Dönüşüm Direktörü

Birçok farklı sektörde kurulumların dijital dönüşüm yolculuklarına eşlik yapan ve aynı zamanda iş uygulamaları alanında dünyanın önemli yazılımlarından SAP'nin en büyük uluslararası iş ortaklarından biri olan NTT DATA Business Solutions, büyüme ve gelecek vizyonunu desteklemek için önemli bir atama gerçekleştirdi.

Dr. Serhan Yılmaz: NTT DATA Business Solutions MENA ve Türkiye Satış Dijital Dönüşüm Direktörü

Türkiye ve MENA bölgelerinden sorumlu satış ve dijital dönüşüm direktörlüğü görevine atanan Dr.Serhan Yılmaz, 15 yıl başarılı kariyeri ve yöneticilik deneyimleriyle, NTT Data Business Solutions bünyesinde tüm satış ve iş çözümleri ekiplerine bölgesel olarak liderlik yapacak.

Dr. Serhan Yılmaz: NTT DATA Business Solutions MENA ve Türkiye Satış Dijital Dönüşüm Direktörü

Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İşletme (Yandal) Bölümünden mezun olan Dr. Serhan Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi'nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yaptı İsviçre’de International MBA Institute’de MBA – Management Derecesi ve Harvard Üniversitesi’nde Ticaret Hukuku programlarını tamamladı.

Ek olarak Conley American Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Doktora Programı’nı 2021 yılı başında bitirerek doktor ünvanını elde etti.

Dr. Serhan Yılmaz, kariyer hayatında on sene boyunca Turkcell, British American Tobacco ve IBM gibi çeşitli kurumlarda satış yöneticiliği görevlerinde bulundu.

Kariyer hayatına 2016 yılından beri SAP Türkiye’de, Kıdemli Sektör Lideri ünvanıyla devam eden Dr. Serhan Yılmaz,  Mayıs 2021 yılı itibariyla NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA satış organizasyonlarına öncülük yapacak.

2016 yılından beri Türkiye Satış ve İş Geliştirme Derneği’nde Başkan Yardımcılığı, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’nda (TÜSİAV) Başdanışmanlık, TÜSİAD’da Temsilci Üyelilik ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Kongre Üyeliği görevlerini yapan Dr. Serhan Yılmaz, Türkiye’deki tüm mühendislik fakültelerine akreditasyon vermekle görevlendirilmiş olan MÜDEK’te 6 yıldır değerlendirici olarak görev alıyor.

İş hayatının yanı sıra hikaye anlatıcılığı kimliği ile bugüne dek yüz binden fazla katılımcıya ulaşan eğitimler ve konferanslar veriyor, farklı alanlarda birçok STK’da aktif rol alıyor.