GÜNDEM

Elektrikli Vinçler müşteri memnuniyeti ön planda tutuyor

Elektrikli Vinçler, ülkemizde yük taşıma noktasında hizmet veren önemli bir kuruluştur.

Elektrikli Vinçler müşteri memnuniyeti ön planda tutuyor

Elektrikli Vinçler, ülkemizde yük taşıma noktasında hizmet veren önemli bir kuruluştur. Yük çeşitlerine ve müşterilerinin ihtiyaçlarına göre çeşitlilik arz eden bu ağır iş makinelerinin bakım ve onarımı da Elektrikli Vinçler firması tarafından yapılmaktadır. Firma, satışa sunduğu bütün aletlerin yedek parçalarını da stokların bulundurmaktadır. Ayrıca satıştan sonra her türü sorunun iletilebileceği bir destek hattı da bulunmaktadır.

Kedi vinç nedir?

Kedi vinç adı verilen vinçler arabalı vinç olarak da adlandırılmaktadır. Çift kiriş gezer köprülü vinç veya portal vinçlerle bir köprü ekseni boyunda aktif olarak hareket etmek kabiliyetine sahiptirler. Bu vinç çeşidinin 2 ton ile 50 ton arasında standardize edilmiş çeşitleri üretilmiştir. Aynı zamanda hassas bir hız ölçümü imkanı da sunan kedi vinçler genel olarak inşaat sektöründe kullanılmaktadır. İnşaat sektörünün yanı sıra hammadde, demir çelik, çelik konstrüksiyon gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Bu vinç çeşidi ile kapalı alanlarda, taşıma, depolama, yük yükleme gibi işler görülmektedir.

Öte yandan Elektrikli Vinç firması, sadece vinç değil aynı zamanda caraskal hizmeti de sunmaktadır. Caraskalların en önemli özelliği insan gücünün taşımakta zorlandığı yükleri kaldırma kuvvetini en aza indirerek yukarıya taşıyabilmeleridir. Yani caraskalların temel çalışma prensibi az kaldırma kuvveti (az kol gücü) ile daha yukarıya taşıma sağlamaktır. Caraskalların elektrikli vinç çeşitlerine göre kaldırma hızı biraz daha yavaştır.