GÜNDEM

En iyi Ankara boşanma avukatı tavsiye

Boşanma süreçleri her iki taraf içinde hem maddi hem de manevi olarak en zor dönemler olarak biliniyor.

En iyi Ankara boşanma avukatı tavsiye

Boşanma süreçleri her iki taraf içinde hem maddi hem de manevi olarak en zor dönemler olarak biliniyor. Ne kadar süredir devam eden bir evlilik süresi olursa olsun, boşanma konusu olduğunda süreç herkes için aynı işliyor. Aile hukukunun en çok işleyen bölümlerinden birisi olarak açılan boşanma davalarında anlaşmalı ya da çekişmeli olarak iki farklı şekilde yol alınıyor. Ve bir evliliğin bitişi her iki taraf için de yeni bir hayatın başlangıcı demek oluyor. İleride bu sürece dair bir pişmanlık yaşamamak ve en doğru adımları atabilmek için sürecin mutlaka uzman bir boşanma avukatı ile birlikte yürütülmesi öneriliyor.

Boşanma sürecini en az asarla atlayabilmek ve yeni hayatınıza en güçlü şekilde başlayabilmek için boşanma avukatı tavsiye isimlere yönelebilirsiniz. Bu alanda sayısız başarılara imza atmış ve müvekkillerinin talepleri doğrultusunda onlar için en doğru sonuçlara ulaşabilmiş olan en başarılı boşanma avukatları ile güçlü bir işbirliği yapabilirsiniz. Bunun için Mil Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Mil Hukuk Bürosu bünyesinde ülkenin en başarılı boşanma avukatları görev alıyor. Bu alanda uzmanlaşmış ve kazandıkları davalarla çok önemli bir referans kitlesine sahip olan Mil Hukuk Bürosu bu süreçte sizleri en iyi şekilde temsil edecektir.

Boşanmaya karar verdiğinizde Mil Hukuk Bürosu boşanma avukatları ile ön görüşme yapabilirsiniz. Konumunuzu, boşanma nedenlerinizi ve talep ettiklerinizi şeffaf bir şekilde Mil Hukuk Bürosu boşanma avukatları ile paylaşabilirsiniz. Ya da eşiniz sizden boşanmak istiyorsa buna karşılık olarak ne tür haklara sahip olduğunuz konusunda bir ön bilgilendirme alabilirsiniz. Davalı ya da davacı taraf olarak boşanma sürecinden en az hasarla kurtulabilmek için Mil Hukuk Bürosu avukatları ile birlikte yol alabilirsiniz.     

Çekişmeli boşanma davası

boşanma davaları iki farklı türde oluyor. Anlaşmalı boşanma dışında kalan ve en çok rastlanılan bir diğer seçenek de çekişmeli boşanma davası olarak biliniyor. Çekişmeli boşanma davalarında süreç çok daha uzun ve sorunlu oluyor. Her anlamada sizi zorlayacak olan bu süreçte, bu alanda uzman bir boşanma avukatı ile ilerlemek sizler adına en önemli gereklilik oluyor.

Taraflar boşanırken uzlaşma sağlayamamış ve ortak paydada buluşamamışlarsa dava çekişmeli olarak açılıyor. Çekişmeli boşanma davası yalnızca bir tarafın isteği üzerine açılmışsa hukuken belirlenmiş olan boşanma sebeplerinden birini ileri sürülüyor ve bu neden üzerinden ilerleniyor. Boşanmak isteyen kişi aynı zamanda iddia ettiği boşanma nedenini de ispatlamakla yükümlü oluyor.

Çekişmeli boşanma davalarında deliller büyük bir özenle ve hassasiyetle toplanıp, sunuluyor. Mahkeme bu deliller doğrultusunda kusur oranını tespit ediyor ve evliliğin sona ermesindeki kusur belirleniyor. Buna bağlantılı olarak tazminat miktarı, nafaka, çocukların velayeti ve mal paylaşımı konuları değerlendiriliyor.

Mil Hukuk Bürosu bünyesinde güçlü taraf olabilir ve çekişmeli dava sonucunda talep ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  https://www.milhukuk.com/faaliyet/bosanma-ve-nafaka-hukuku