GÜNCEL

Genç Girişimci Eda Kurt: 7 ülkeye teknoloji ihraç ediyoruz

Genç Girişimci Eda Kurt: 7 ülkeye teknoloji ihraç ediyoruz

Genç Girişimci Eda Kurt: 7 ülkeye teknoloji ihraç ediyoruz

 

 

Genç girişimci Eda Kurt, temizlikyolda.com ile Türkiye’de temizlik sektörünün, Yemeksepeti olmak için yola çıktıklarını söyleyerek; “İlerleyen zamanlarda başta Suudi Arabistan olmak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojimizi vermeye başlayarak bir pivot geçirdik” dedi.

 

2013 yılında kurulan ve genç kadın girişimci Eda Kurt’un kurucu ortakları arasında olduğu şirket temizlikyolda.com, Suudi Arabistan olmak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknoloji ihraç ediyor.

 

Arap Yarımadası’nda yakaladıkları başarı modelini yakında Avrupa’da hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Kurt, ilk hedeflerinin Almanya, Hollanda ve Avusturya olduğunu söyledi.

 

temizlikyolda.com’un verdiği hizmetlere de değinen genç girişimci Eda Kurt,  “Büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine aracılık ediyoruz, şirket yönetim panelleri gibi konularda yazılımsal olarak destek sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Genç girişimci Eda Kurt’un markasına Yemeksepeti’nin kurucusundan 12.5 milyon TL yatırım!


Eda Kurt’un kurucu ortakları arasında olduğu şirket temizlikyolda.com,  Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın’dan 12.5 milyon TL yatırım aldı.

Eda Kurt’un girişimi 41 yatırımcıya ulaşırken, yatırımcı sayısı Türkiye Startup ekosisteminde rekoru elinde bulunduruyor.

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın yanı sıra, Türkiye’nin ve dünyanın en bilindik yatırımcılarından 7 yılda toplam 5 farklı turda milyonlarca dolar değerleme ile yatırımlar aldıklarını kaydeden Kurt,  yatırımcılarının arasında Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) ve Evtiko’nun kurucusu Sina Afra, kariyer.net’in eski CEO’su Yusuf Azoz, Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve milli basketbolcu Sinan Güler gibi isimlerin olduğunu ifade etti.

“Youtube’da 50 binden fazla abonem var”

Girişimci kimliğinin yanı sıra youtuber ve influencer olarak da tanınan Eda Kurt, “Youtube’da birbirimizi çok sevdiğimiz ve %99’u kadınların oluşturduğu 50 binden fazla abonem var” şeklinde konuştu.

Kurt, toplamda 5 milyondan fazla izlenmeyi geçtiklerini ve hızla büyük bir topluluk olmaya doğru devam ettiklerini belirterek, “Düzenli olarak haftada en az iki video paylaşıyorum ve aldığım olumlu yorumlar ile görüyorum ki, takipçi kitleme bir şeyler katabildiğim için çok mutluyum” dedi.