TEKNOLOJİ

GSMA Counterpoint realme ve Qualcomm 3 Haziran da 5G Zirvesi

Zirvenin konusu “5G'yi Global Hale Getirmek: Herkes İçin Erişilebilirlik” olacak. Bu şirket ya da kuruluşların liderleri, küresel 5G gelişimi ve fırsatları hakkındaki görüşlerini farklı bakış açılarından paylaşacak.

GSMA Counterpoint realme ve Qualcomm 3 Haziran da 5G Zirvesi

Kalvin Bahia, GSMA Kurumsal İstihbarat Departmanı Baş Ekonomisti: “5G, salgın sonrası dünyada ekonomik büyümeyi hızlandırma fırsatı anlamına geliyor.”

Peter Richardson, Başkan Yardımcısı ve Kurucu Ortak, Counterpoint Araştırma Departmanı: “5G, insanların yaşama, öğrenme ve çalışma şeklini temelden değiştirecek temel bir teknolojidir.”

Realme Başkan Yardımcısı, Realme Hindistan ve Avrupa CEO’su Madhav Sheth: “5G’nin dünyadaki genç insanların ‘akıllı yaşam’ tarzını hızlandıracak en büyük itici güç olacağına inanıyoruz.”

Johnny Chen, realme Marka Direktörü: “Telefonlarımız, gençlerin kendilerini fiziksel alanların ötesinde ifade etmelerine olanak tanıyacak.”

Rajen Vagadia, Başkan Yardımcısı ve Başkan, Qualcomm Hindistan ve SAARC: “Qualcomm’un getirdiği yeniliklerde, zengin tüketici deneyimlerinden ilham alıyoruz.
Snapdragon 778G 5G, akıllı telefon olanaklarının genişletilmesinde kilometre taşı işlevi gören bir platformdur.”

Katılımcılar, farklı perspektiflerden “5G'yi Global Hale Getirmek: Herkes İçin Erişilebilirlik” konusunu ele alacaklar.

GSMA, gelişmekte olan pazarlarda 5G büyüme beklentilerinin karşılaştırılması, 5G Mobil İnternet’in benimsenmesinin önündeki engeller ve salgın sonrası dünyada büyümeyi nasıl artırabileceği konusundaki görüşlerini paylaşacak.

Counterpoint, 5G’nin insanların teknolojiyi kullanma şeklini nasıl değiştirdiğine, 5G’deki önemli akıllı telefon oyuncularını gösteren bazı rakamlara ve 5G gelişiminde akıllı telefondaki en yeni özelliklere odaklanacak.

Realme, 5G dönemindeki rolleriyle ilgili bazı noktaları, neden 5G’nin dünyadaki genç insanlarda “akıllı yaşamı” hızlandıran en önemli itici güç olacağına inandıklarını, genç kullanıcılarda artan 5G talebi üzerine yapılan anketleri ve yeni çıkacak ürün serileriyle ilgili bazı bilgileri paylaşacak.

Qualcomm, 5G deneyimin tamamını sunmada önemli olan belirli uygulamalara odaklanarak en iyi performansı sağlamak için akıllı telefon üreticileriyle birlikte nasıl çalıştıkları hakkında konuşacak.

Zirve canlı yayını 3 Haziran saat 12:00’de başlayacak. Canlı yayını GSMA canlı yayın kanalında ya da Realme resmi sosyal medya kanallarında izleyebilirsiniz.