GÜNDEM

Gürültü Bariyeri

Gürültü bariyerleri özellikle günümüzde araçların artmasıyla sıklıkla kullanılır.

Gürültü Bariyeri

Gürültü bariyerleri özellikle günümüzde araçların artmasıyla sıklıkla kullanılır. Gürültü bariyerleri yaz kış kullanıma uygun olarak tasarlandığı için sıklıkla değiştirilmesi gerekmez. Jeneratör ses yalıtımı işleminde olduğu gibi sesi en aza indirmek amaçlı uygulanan bir yöntemdir. Betondan, camdan veya ahşap üretilebilir. Gürültü bariyerlerinin ses engellemesi dışında olan iyi özellikleri de vardır.

Bu özellikler ilk olarak kendilerini her zaman temiz tutarlar. Üretildikleri maddelerden kaynaklı olarak birinin temizlenmesine gerek kalmadan her zaman temiz kalırlar. Her yıl ilerleyen teknoloji sayesinde daha iyileri çıkar. Sizler de gürültü bariyerlerini incelemek ve satın almak için Ses İzolasyonu firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Gürültü Bariyerleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Gürültü bariyerleri fabrika ses yalıtımı işleminde olduğu gibi sesi engellemek için kullanılır bu yüzden gürültü bariyerleri trafikte sıklıkla karşımıza çıkar. Yolların kenarlarında bulunan gürültü bariyerleri sayesinde araçların çıkardıkları sesler en aza indirilir. Aynı zamanda havalimanı bölgelerinde uçakların inme ve havalanma aşamalarında sesi en aza indirmek için de gürültü bariyeri kullanılır.

Gürültü bariyerleri yerin altında da bulunur. Yerin altında bulunma sebebi ise nasıl chiller ses izolasyonu kapatılarak görüntü kirliliği önleniyorsa, bu sistemde de yer altında bulunarak görüntü kirliliğine yol açmıyor. Aynı zamanda yer altında bulunan bu gürültü bariyerleri raylı araçların metro veya tramvay gibi sesleri en aza indirir. Bu sayede daha az gürültü kirliliği yaratmış olur. Gürültü bariyerlerine Ses İzolasyonu firmasından ulaşabilirsiniz.