Haber Nokta
HV
01 HAZİRAN Perşembe 08:12

İBB'den öğrencilere ücretsiz beslenme desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ilköğretim öğrencilerine ücretsiz beslenme paketi dağıtımına başladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2023 11:55   Güncelleme : 31-03-2023 11:55
İBB'den öğrencilere ücretsiz beslenme desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ilköğretim öğrencilerine ücretsiz beslenme paketi dağıtımına başladı. İlk etapta 18 ilçede, 70 okulda 3 bin öğrenciye ulaşıldı. İçerisinde süt, meyve, sandviç ve yumurta bulunan paketler okul girişlerinde dağıtıldı.

Bu okullardan biri Bağcılar Anafartalar İlkokulu’ydu. Okula çocuklarını getiren veliler uygulamadan memnun kaldı. Çocuklar da sevinçle paketlerini alıp sınıflarına girdi. Bazıları daha okul bahçesinde paketi açıp kahvaltısını yaptı.

Polat: "125 bin çocuğumuza ulaşacağız"

Dağıtım yapılan okulları, İstanbul Planlama Ajansının belirlediği kırılganlık ve dezevantajlılık haritasına göre belirlediklerine söyleyen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, “Projenin birinci etabında 18 ilçede başladık. 70 okulu kapsıyoruz. Günlük, çocuklarımıza 3 bin beslenme paketi dağıtıyoruz. Projenin ikinci etabında 24 ilçeyi hedefliyoruz. Toplamda ayda 125 bin çocuğumuza beslenme ulaştırmış olacağız” dedi. Protein bakımından zengin gıdaların yer aldığı beslenme paketinde 2019’dan bu yana ‘süt her çocuğun hakkı’ sloganıyla ücretsiz dağıtılan İstanbul halk sütün küçük karton paketi de yer aldı.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR