SPOR

İlhan Palut, Göztepe’nin Sezon Sonu Hedefini Açıkladı

İlhan Palut, Göztepe’nin Sezon Sonu Hedefini Açıkladı

İlhan Palut, Göztepe’nin Sezon Sonu Hedefini Açıkladı

 

Camia olarak sezona çok kötü bir başlangıç yapılmış olsa da son haftalarda istenen tempo yakalandı. restbet aradığınız tüm özelliklere sahip. Özellikle de yeni stadın açılmasıyla birlikte büyük kenetlenme oluşturulmuş oldu. Bunun da yine maçlara olumlu olarak yansıması bekleniyor. Genç teknik adam İlhan Palut, "Camiamızın aylardır hatta yıllardır beklediği Gürsel Aksel Stadında çok iyi bir ortam vardı. İnanılmaz bir ambiyans yaşadık. Stat bir kere çok özel bir yerde. Herkesin yürüyerek ulaşacağı bir konumda. Camianın birleştiği bir yer oldu. Beşiktaş maçında da stadımızın açılması oyuncularımızda ekstra heyecana neden oldu. Herkes kazanmayı çok istedi. İlk deneyimin vermiş olduğu ekstra heyecan bazen bize teknik anlamda negatif dönebiliyor. Ama çok iyi başlangıç yaptık. İkinci yarının son 10 haftasında ise somut hedefimiz ortaya çıkacak" sözlerini kullandı. Sezon sonu hedefini bu şekilde açıklamış oldu.

Hedef İçin Konuşmanın Erken Olduğunu Söyledi

İçinde bulunan durma bakılarak bir açıklama yapmanın zor olduğu işaret edildi. Betpas ile hayallerinizi gerçekleştirin. Teknik adam kalan maçlarını kazanmak istiyor. Ancak kesin konuşmak için erken olduğunu belirtti. Palut, "Son 10 haftaya girilirken, hedef bize nereyi işaret ediyorsa onu kovalayacağız. Denizlispor müsabakası çok kritik. Rakibimiz ikinci yarının ilk 2 haftası itibariyle istediği girişi yapamadı. Biz ise iyi gidişatımızı sürdürmeliyiz. Kendi oyunumuzu ortaya koyacağız. Denizli’de potansiyelimizi sergileyeceğiz" sözleri ile son durumu açıklamış oldu.

Transfer Politikaları Hakkında Açıklama Geldi

Takımın geleceği hakkında değerlendirmeler gelirken, takım için yapılacak takviyeler hakkında da önemli bir açıklama geldi. Buna göre Palut, "Transferde Tripic ve Wilczek bize hücumda çok önemli alternatif olacak. En fazla 1 transfer daha yapabiliriz. Beşiktaş maçı sonrası Başkanımız Mehmet Sepil'le konuşamadık. Ancak transfer çalışmalarının sürdüğünü biliyorum. Genç oyuncularımızdan da kiralayabileceğimiz isimler olabilir. Onların ikinci yarıda daha fazla süre alabilecekleri bir takıma gitmesi, gelecek sene bize dönüşlerini çok sağlıklı yapabilir" dedi. Böylelikle taraftarın en çok merak ettiği sorulardan biri yanıt bulmuş oldu.