EĞİTİM

İngilizce Öğrenmek İçin Film Önerileri

İngilizce Öğrenmek İçin Film Önerileri

İngilizce Öğrenmek İçin Film Önerileri

 

 

İngilizce öğrenmek birçok insan için çok zor olarak düşünülmektedir. Oysa Şişli ingilizce kursu öğrencileri bu şekilde düşünmüyor. Şişli en iyi ingilizce kursu öğrencilerinin sürekli yanında olarak öğrencilerini destekliyor.

 

 Öğrencilerin bir yandan öğrenirken bir yandan da eğlenmesini sağlıyor. Şişli ingilizce kursları öğrencilerine İngilizce çalışmanın yanında İngilizce kitap okumayı ve İngilizce film izlemeyi öneriyor. İngilizce film izlemek kişilerin normal hayatta nasıl konuştuklarının görünmesini sağlıyor. Görerek öğrenme şekli olduğu için kişilerin nerede, nasıl konuştuklarının analiz edilmesini sağlıyor. Ayrıca öğrenirken eğlenmeyi de sağlıyor.

 

 Film Önerileri

 

 1)Harry Poter Serisi

 

 Film yazarı J. K. Rowling'dir. İlk çıktığı günden son filmine kadar bütün filmleri ilgi görmüştür. İngilizce seviyesi de oldukça düşük. Neredeyse yeni başlayanların bile anlayabileceği seviyede. Akıcılığı sayesinde ingilizce öğrenenlerin akıştan kopmamasını sağlıyor.

 

 2)Lord Of The Rings

 

 Muhteşem olay örgüsü ile kişiyi kendine çeken bir filmdir. Yeni İngilizce öğrenenler için birçok farklı gramerin görülmesini sağlar. Filmi yazarı ise J. R. R. Tolkien'dir. Tür olarak bakıldığında ise epik fantazi türünde bir hikayedir.

 

 3)Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)

 

 İngilizce öğrenenlerin rahatlıkla anlayabileceği ilgi çekici bir filmdir. Hikaye denizde geçiyor ve balıklar bir anda kayboluyor ve macera bu şekilde başlıyor.

 

 4)Forrest Gump

 

 Başrolünde Tom Hanks'in oynadığı bir filmdir. Film basit bir İngilizce ile çekilmiş. Bu sayede İngilizce öğrenmek isteyenlerin izleyebileceği filmler arasındadır.