EKONOMİ

Inveo Yatırım Holding A.Ş'nin iştiraki FINVEO MN'nin lisans yetkisi genişletildi

''10.08.2020 yılında Karadağ Sermaye Piyasası Kurulu'ndan faaliyet lisansını alan iştirakimiz FINVEO MN, iş planına uygun bir zamanlamayla hızla faaliyete başlamış, 25.03.2021 yılında yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda lisans kapsamını genişletmek için sermayesini artırmıştır.

Inveo Yatırım Holding A.Ş'nin iştiraki FINVEO MN'nin lisans yetkisi genişletildi

Şirketimizin uluslararası misyonu doğrultusunda, artan sermayesi ile Karadağ sermaye piyasaları otoritesine lisans güncelleme başvurusu yapan iştirakimiz, 20.05.2021 itibariyle Avrupa Birliği regülasyonuna paralel, piyasa yapıcılık, yatırım danışmanlığı ve portföy yönetimi yetkisi alarak faaliyet kapsamını genişletmiş, buna dair açıklama 21.05.2021 tarihinde yapılmıştır.

Faaliyet kapsamımızın genişletilmesi ile alakalı tescil işlemimiz gerçekleşmiştir. 30 seneden beri yaptığımız yatırımcı memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızı tüm dünyaya taşımayı hedefleyen iştirakimiz FINVEO MN, lisans güncellemesiyle birlikte faaliyetine tam kapsamlı yatırım kuruluşu olarak, artan verimlilikle devam edecektir.

INVEO Yatırım Holding ve iştirakleri olarak 30 senedir sermaye piyasalarının gelişimini odağımıza alarak yaptığımız vizyon ve misyonun yanı sıra, ülkemizin bayrağını uluslararası piyasalarda bu güne kadar edindiğimiz tecrübe ile temsil edeceğiz.''