GÜNCEL

ISO 14001 Belgesi

ISO 14001 Belgesi

ISO 14001 Belgesi

 

ISO 14001 belgesi üretim faaliyetlerini sürdüren herhangi bir sektördeki işletmenin ürettiği ürünün ilk safhasından son safhaya kadar geçen sürede çevrenin korunmasına özen gösterilerek tüketiciye ulaştırılmasını sağlayan uluslar arası standarda uyumluluğu gösterir belgedir. ISO tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde işletmelerin çevre performanslarının kontrolü ve iyileştirilmesini sağlayan bahse konu belge işletmenin değerini arttıran özelliktedir.

Temel manada doğal kaynak kullanımının olabildiğince azaltılması; hava, su ve toprak kirlilik miktarlarında olumlu iyileştirmeler yapılması ve risk analizleri ile çevrenin olabildiğince korunmasını sağlayan ISO 14001 Belgesi işletmenize sağladığı avantajlar ile mutlaka alınması gereken sertifikalardan bir tanesidir. Peki, bu belgeyi aldığınızda işletme olarak elde edeceğiniz fırsatlar neler olur?

ISO 14001 Belgesi Ne Tür Avantajlar Sağlar?

Fayda ve fırsatlar konusunda her işletmenin olmazsa olmazlarından bir tanesi olarak değerlendirilen ISO 14001’in sunduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hem ulusal hem de uluslar arası yasalara uyumluluk sağlanarak işletmenin karşılaşabileceği olumsuzluklar azaltılır,
  • Çevresel performansın ciddi manada artması işletmeye pozitif anlamda katkı sağlar,
  • ISO 14001 Belgesi sahip olmanın bir prestij kaynağı olduğu bilindiğinden bu belgeyi elde etmek uluslar arası rekabette işletmenizin elini güçlendirir,
  • Çevre kirliliği henüz ortaya çıkmadan kaynakta yok edilerek toplumsal riskler en aza indirilir,
  • Çevre konusundaki uyumluluğun arttırılması sayesinde diğer belge ve sertifikaların temin edilmesi aşamasında kolaylıklar sağlanır,
  • Çalışanların çevreye olan duyarlılığında artış sağlanarak sadece maddi değil manevi anlamda da kazanç elde edilir,
  • Tüketici beklentilerine maksimum seviyede cevap verilerek tüketicinin işletme ve markaya olan bağlılığı arttırılır.

Yukarıda sayılan avantajlar ve çok daha fazlasını elde edebileceğiniz bir belge için Toem Kalite ile iş birliğine ne dersiniz?

Belgelendirme ve Toem Kalite

ISO 14001 Belgesi alınmasında kendi sektörünün en başarılı kuruluşlarından bir tanesi olan Toem Kalite sayesinde siz de avantajlardan faydalanabilirsiniz. Çözüm odaklı hizmet anlayışı ve karşılaşılacak problemleri önceden tahmin eden proaktif yaklaşımı ile Toem Kalite aradığınız hizmeti sunuyor. ISO belgesi almak ve aradığınız hizmetle buluşmak için bizi aramanız yeterli!