POLİTİKA

İyi parti şokta

Uluslararası Siyaset, Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi (USESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, İYİ Parti’nin yapılan son araştırmalarda çok kan kaybettiğini söyledi..

İyi parti şokta

Türkiye’nin en Saygın Araştırma şirketlerinden USESAM’ın Nisan Ayında yapmış olduğu Siyasi Eğilim Anket sonuçları, bazı partileri şoka soktu. USESAM Araştırma Şirketinin sonuçlarına göre, bugün seçim olsa İYİ Parti’nin alacağı oy yüzde 2,7 olarak çıktı.


“SONUÇ İYİ PARTİ’DE ŞOK ETKİSİ YARATTI”


USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“ÜMİT ÖZDAĞ’DAN SONRA BÜYÜK SIKINTI YAŞANDI”


“İYİ Parti, MHP’den koparak küskün tabanıyla birlikte yeni bir soluk olmak adına kuruldu. Ancak İYİ Parti’de de süreç ilerledikçe kendi içinde çözülmeler ve fikir ayrılıkları meydana geldi. Özellikle partinin kurucular kadrosunda yer alan Ümit Özdağ olayından sonra parti çok büyük bir sıkıntı yaşadı.”


“AKŞENER SÜRECİ ‘İYİ’ YÖNETEMEDİ’


İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in, İYİ Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar kendini belli bir fikir ve iddia üzerine oturtamadığını ve bu nedenle de seçmene güven vermediğini vurgulayan USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, “İYİ Parti’nin adı konmasa da özellikle HDP’ye yakın duruşu, Ermeni meselesi ve belediye seçimlerinde takındığı tavır, seçmene güven vermedi.
Özellikle sağ seçmen İYİ Parti’den koptu. İYİ Parti’de sadece CHP küskünleri olan yüzde 2 veya yüzde 3’lük bir kesim kaldı. Büyük iddialarla yola çıkan Sayın Akşener maalesef siyasi süreci ‘İYİ’ yönetemedi.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı