Haber Nokta Güncel Haberler
HV
31 MART Cuma 13:34

İYİ Parti’den Gökçeada Belediyesi’ne yönelik yapılan operasyona ilişkin açıklama

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve bazı belediye personellerinin çeşitli iddialarla gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2023 15:53   Güncelleme : 31-01-2023 15:53
İYİ Parti’den Gökçeada Belediyesi’ne yönelik yapılan operasyona ilişkin açıklama

İYİ Parti'den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün sabah saatlerinde Gökçeada Belediye Başkanımız Sayın Ünal Çetin ve bazı belediye personelinin çeşitli iddialarla gözaltına alındığını öğrendik.  Gökçeada Belediye Başkanımız Sayın Ünal Çetin, Gökçeada halkının teveccühüne mazhar olmuş ve oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanıdır. Sayın Çetin’in hakkında herhangi bir soruşturma var ise bu kendisine bildirilebilir ve kendisi de ifade vermekten kaçınmazdı. Elbette hukuka ve adalete güveniyoruz. Ancak, bu soruşturmanın gözaltı operasyonu ile yürütülüyor olmasını manidar buluyoruz.

Seçilmiş ve yeri belli bir belediye başkanını sabahın erken saatlerinde gözaltına almak, başlı başına siyasi bir adımdır. Mevcut iktidarın hukuku siyasallaştırdığı ve siyasi ikbali için araç olarak kullandığı böyle bir dönemde, yaşananlar sürpriz değildir. Eğer ortada bir suç var ise bunun da hukuka uygun şekilde soruşturulması gerekir. İYİ Parti olarak bu soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Gökçeadalıların da bizlerin de Ünal Çetin Başkanımıza güvenimiz tamdır.  Seçimlere yakın Millet İttifakı belediyelerine yönelik zamanlaması manidar operasyonu ma’şeri vicdana havale ediyor, Millet İttifakı belediyelerine yönelik bu tür itibarsızlaştırma gayretlerine müsaade etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR
1xbet