GÜNDEM

Kaave mobil uygulaması, günde 1,2 milyon kahve falı yorumluyor

Salgın döneminde neşeli karakterler ile keyifli vakit geçirmesini sağlayan Kaave mobil uygulaması, günde 1.2 milyon kahve falı yorumluyor.

Kaave mobil uygulaması, günde 1,2 milyon kahve falı yorumluyor

Sevilen karakterleri ile 2020 yılında 400 milyon fal yorumlayan, milyonlarca fal severi mutlu yapan mobil fal uygulaması Kaave, sevilen karakterleri, keyifli yorumları ve sürpriz uygulamaları ile içinde olduğumuz salgın döneminde kullanıcıların kahve keyiflerini daha çok artırmaya devam ediyor.

Kaave mobil uygulaması, günde 1,2 milyon kahve falı yorumluyor

Artan ilgiyle 4 yeni yorum türü eklendi

Salgın döneminde kullanıcıların motivasyon için daha çok fal baktırmaya başladığını gözlemlediklerini belirten uygulamanın kurucu ortağı Selin Sağol Sade, “Kullanıcılarımızın yüzde 74’ü bayan, yüzde 26’sı erkeklerden oluşuyor.

Geçtiğimiz yıl bayan ve erkeklerin fal tercihlerini karşılaştırdığımızda, uygulamamızda bayanların daha çok dertleşmek, erkeklerin ise genel cevaplar ile motivasyon arayışında bulunduğunu gördük.  

Bu ilgi karşısında, kullanıcılarımızı daha çok nasıl mutlu ederiz konusuna odaklandık. Melek Kartı ve Dert Ortağı’nın yanı sıra Astroloji’yi de ekledik.

Astrolojiye ilgi duyan herkesin keyifle takip edeceği yeni özellik ile kullanıcılar astroloji uzmanı Barones’ten günlük burç yorumunu okurken; milyonların sevdiği Falcı Bacı’dan istediği kişi için doğum tarihi bilgilerini yazarak burç uyumunu öğrenebilecek. Farklı kültürlere yönelik yorum türlerini mobil uygulamaya eklemek için çalışmalarımız devam ediyor.”

Evlilik teklifi eden var

Bugüne kadar 45 milyon kez indirilen ve 1.5 milyar fal yorumlayan mobil uygulamaya ilginin salgının yanı sıra mevsimsel, tatil dönemi veya özel günlerde daha çok arttığına dikkat çeken Selin Sağol Sade, kullanıcıları hoş sürprizler beklendiğini söyledi: “Evlilik teklifinde bulunmak isteyen kullanıcılarımız, uygulama üzerinden bizimle iletişime geçiyorlar.

Evlilik teklifi yapılacağı zaman teklif yapılacak kişi fal baktırdığında, yorumunun sonuna evlilik teklifini ekliyoruz. Fal baktıran kişi için çok büyük bir sürpriz oluyor.”

Android ve iOS platformlarında aylık 5 milyon aktif kullanıcısı olan Kaave, iş birlikleri ve yeniliklerine önümüzdeki dönemde devam edecek.