SAĞLIK

Kızlık Zarı Tedavisi

Kızlık Zarı Tedavisi

Kızlık Zarı Tedavisi

 

Ülkemizde tabu olarak görülen ve insanlar arasında konuşulmayan çok sayıda konu bulunur. Kadınların kızlık zarları da bu konular arasında gösterilebilmektedir. Kadınlar, kendi aralarında dahi bu konular hakkında çok fazla konuşmazlarken kendi kızlık zarları hakkında bilgi sahibi olmazlar. Kızlık zarı, yapısı itibariyle farklılık gösterebilen bir vajina bölümüdür. Herhangi bir müdahale olmamasına rağmen boşluklu yapıda olabilmektedir. Bu sebeple de ilk cinsel ilişki sırasında kanama olmayabilir. Ancak bu konular hakkında insanlar bilgi sahibi olmadığından her zaman kanama ve bozulma hissini beklerler.

Özellikle erkeklerin önem verdiği kızlık zarı, daha öncesinde bozulmuş ise tedavi edilerek tekrar dikilebilir. Kadınlar uzun süreli onarım ya da kısa süreli onarım arasından bir karar vererek tedavi olabilmektedirler. Uzun süreli onarımda, onarılan kızlık zarı ne kadar süre geçerse geçsin bozulmayacaktır. Kısa süreli onarımda ise kızlık zarı maksimum 7 gün sonra eski haline dönmektedir. Kızlık zarı dikimi yapılmadan önce kadınların hangi onarım türünü tercih edeceği sorulmakta ve tüm işlemler bu sorunun cevabına göre gerçekleşmektedir.

Uzun ve Kısa Süreli Onarım İşlemleri Arasındaki Fark Nedir?

İki farklı işlem arasındaki en temel fark kızlık zarının tekrar eski haline dönüş süredir. Kadınlar yaşadıkları cinsel ilişkiden dolayı pişmanlık duyarlarsa ve evlenmeyi düşündükleri tarihler çok yakın değilse uzun süreli onarımı tercih etmektedir. Bu tedavi işleminde yıllar sonra dahi kızlık zarı bozulmamış halde olacaktır.

Kısa süreli onarım işlemleri ise evlilikten en fazla 7 gün öncesinde kadar yapılması gereken işlemlerdir. Kızlık zarı dikimi Ankara içerisinde yer alan kliniklerde kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu sebeple de kadınlar evlilik tarihlerine 1 ila 7 gün arasında süre kaldığında kliniğe gelerek kısa süreli kızlık zarı onarımı yaptıracaktır. Bu sayede cinsel ilişki sırasında kanama gerçekleşebilir.