SAĞLIK

Koenzim Q10 Nedir? Ne İşe Yarar?

Koenzim Q10 Nedir? Ne İşe Yarar?

Koenzim Q10 Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Koenzim Q10, hücrelerdeki enerji üretimine yardımcı olan ve enzimlerin daha etkili bir şekilde çalışmasını sağlayan bir bileşiktir. Vücudumuz doğal olarak koenzim q10 üretmektedir. Ancak özellikle yaşın ilerlemesi bu üretimi yavaşlatır, bu sebeple de takviye edici gıdalardan destek alınır.

Koenzim Q10, kalp, diyabet gibi birçok farklı hastalıklara sebep olduğu araştırılan bulgular arasında yer alır. Koenzim q10 faydaları nelerdir? Ne işe yarar diyorsanız gelin birlikte bakalım…

  • Cildi UV ışınlarına karşı korur.
  • Yorgunluğu ve bitkinliği azaltmaya yardımcı olur.
  • Hücresel enerji üretimini destekleyerek daha kaliteli ve zinde bir yaşam sürmenizi sağlar.
  • Migren gibi rahatsızlıkların önlenmesinde tedavi amaçlı tercih edilir.

Koenzim Q10 besin, kapsül, tablet, toz paket veya sıvı formlarda bulunan gıda takviyesi çeşitleri bulunmaktadır. Koenzim q10 denildiğinde en çok tercih edilen marka arasında Supradyn yer almaktadır. Supradyn koenzim q10, içeriğinde bulunan multivitamin ve multimineraller gün içerisinde oluşan yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olur. Portakal aromaya sahiptir. Günlük olarak beslenmenize ek olarak tüketebilirsiniz.

Takviye edici gıda Supradyn koenzim q10 1 tableti 1 bardak su içerisinde eriterek kullanmanız önerilir. Vücudumuz sadece koenzim q10’a değil kolajen, c vitamini, B12 gibi vitamin ve minerallere de ihtiyaç duyar. Gıda takviyeleri genellikle beslenmenin yetersiz kaldığı durumlarda kullanım talimatına göre tüketilmesi gerekir. Hem bağışıklığınızı güçlendirmek hem de daha enerjik hissetmek için takviye edici gıdalardan faydalanabilirsiniz.

Tüm gıda takviyelerini Dermokozmetika sitesinden inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.