GÜNDEM

Konya diş teli tedavisi yapan ortodontistler

Ortdodonti diş teli uygulamalarının yapıldığı bir diş hekimlik uzmanlık alanıdır.

Konya diş teli tedavisi yapan ortodontistler

Ortdodonti diş teli uygulamalarının yapıldığı bir diş hekimlik uzmanlık alanıdır. Diş hekimliği bölümünden mezun olan kişiler bu sürecin ardından ortodonti alanında tekrar bir eğitim almaktadır. Ve bu eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra ortodontist unvanı alınır. Ancak bu unvana sahip olan uzman diş hekimleri ortodontik tedavileri uygulayabilir. Diş teli tedavileri olarak ta bilinen ortodonti tedaviler için sürekli geliştirilen bazı farklı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler arasında tercihinize bağlı olarak ve hekim önerilerine göre en uygun tedavi ile sizlerde daha sağlıklı ve estetik bir diş yapısına sahip olabilirsiniz. 

Konya diş teli tedavileri için Uzman Dr. Dt. Ali İhsan Erkan ile iletişime geçebilirsiniz. Bu özel klinik bünyesinde her yaş grubundan insanlar için gerekli olan her tür ağız ve diş sağlığı tedavileri yapılıyor. Diş teli uygulamaları da en sık yapılan tedavilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Uzman Dr. Dt. Ali İhsan Erkan kliniğinde diş teli uygulamalarını en sağlıklı ve en güvenli şekilde yaptırabilirsiniz.

Diş teli tedavisi neden yapılır

Ortodontik rahatsızlıklar bazen kalıtsal olarak karşımıza çıkıyor. Bazen de sonradan bazı dış etkenler nedeni ile oluşabiliyor. Ne tür bir nedenle oluşursa oluşsun, diş yapısında var olan çarpışık yapılanma sonucunda insanlarda hem büyük bir estetik kaygı oluşuyor, hem de önemli sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor.

Ortodonti hastaları için durum daha çok estetiksel bir sorun gibi görünse de yapısı bozuk dişler insanların konuşma ve çiğnemede zorluk yaşamasına neden oluyor. Bu tür sağlık sorunları ve estetik kaygı nedeni ile var olan tüm ortodontik sorunların bir an önce en sağlıklı şekilde çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bunun için diş teli uygulamaları yapılıyor.

Diş teli tedavilerinde dişlere belirli bir oranda ve sürekli bir baskı yapılıyor. Yapılan bu baskı ile çarpışık olan dişler olması gereken en sağlıklı yapıya geliyor. Diş teli uygulamalarının tam sonuç verebilmesi için uzun bir zaman gerekiyor. Bu tedaviler zaman alan ve en uzun sürelerde tamamlanan diş sağlığı tedavilerinden birisi olarak biliniyor. Çarpışık, yamuk ve şekilsiz olan diş dizilimleri diş teli tedavileri sayesinde sıralı ve düzgün yapılı olarak sonuçlanıyor.

Konya diş teli fiyatları

Uzman Dr. Dt. Ali İhsan Erkan ile iletişime geçebilir ve ön muayene talebinde bulunabilirsiniz. Her yaş grubundan hasta için diş teli fiyatlandırmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diş teli uygulamalarında son yıllarda önemli gelişimler yaşanıyor. Estetik sorunlardan dolayı şeffaf plakalarla veya takıp çıkarılabilen diş teli uygulamaları ile insanların bu süreci daha kolay atlatması sağlanabiliyor. Her tür diş teli uygulaması için farklı fiyatlar veriliyor. Hangi diş teli yöntemini tercih ettiğinize bağlı olarak en uygun Konya diş teli fiyatları için Uzman Dr. Dt. Ali İhsan Erkan ile iletişime geçebilirsiniz.       

Kaynak: https://draliihsanerkan.com/konya-dis-teli-seffaf-dis-teli-ucretleri-2021-ortodonti-uzmani/