GÜNDEM

Kurban Bayramı Dünya Müslümanları için yardımlaşma anlamına gelir

Kurban Bayramı sadece bizim ülkemizde değil bütün dünyadaki Müslümanlar için son derece özel günlerden biridir. Kurban Bayramı Müslüman dünyasında 4 gün olarak kutlanmaktadır.

Kurban Bayramı Dünya Müslümanları için yardımlaşma anlamına gelir

Kurban Bayramı sadece bizim ülkemizde değil bütün dünyadaki Müslümanlar için son derece özel günlerden biridir. Kurban Bayramı Müslüman dünyasında 4 gün olarak kutlanmaktadır. Kurban Bayramı’nda kurban kesme ibadeti üzerine farz olan bireyler kurbanlarını keserek bu etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtmakla ve ulaştırmakla  vazifelendirilmiştir. Özellikle metropol kentlerde kurbanın nerede, nasıl kim tarafından kesileceği büyük bir kaygı meselesi olmuştur. Bu nedenle devreye toplumların dayanışma ve demokratikleşmesi konusunda son derece önemli olan sivil toplum kuruluşları girmektedir. Sivil toplum kuruluşları hem Kurban Bayramı döneminde hem de yılın her günü ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyim, su ve buna benzer ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gönüllüler ile bir köprü kurmaktadır.

Paylaşım Vakti Derneği'nin yüzlerce gönüllüsü bulunmaktadır

Ülkemizde sivil toplum kuruluşu alanında faaliyet gösteren Paylaşım Vakti Derneği'nin de ihtiyaç sahiplerine ulaşma noktasında yüzlerce gönüllüsü bulunmaktadır. Türkiye'nin dört bir yanında özellikle Kurban Bayramı'nda kesilen etlerin ihtiyaç sahiplerine ulaşması için son derece kararlılıkla hareket etmektedir. Kurban bağışı etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konusunda gerçekten ihtiyaç sahibi olan bireylerin belirlenmesinde de bu gönüllüler büyük rol almaktadır. Ayrıca Paylaşım Vakti Derneği her yıl farklılık gösteren kurban bağışı fiyatları ile ilgili olarak güncel bilgileri derleyip hem bağış yapmak isteyenlerin hem de hayvan satışı gerçekleştirenlerin ortak mutabakat bağladığı bir fiyat politikası oluşturmuştur.