SAĞLIK

Liposuction ve Kol Germe Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

Liposuction ve Kol Germe Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

Liposuction ve Kol Germe Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

 

Günümüzde artık birden fazla estetik ameliyatlar ve tedavi yöntemleri hastaların imdadına yetişiyor. Bölgesel kilo aldırma, kol germe veya burun estetiği gibi pek çok işlemi olan bu alanda uzman hekimler tarafından tedaviler yapılıyor.

Liposuction Nedir?

Liposuction en basit tanımı ile plastik cerrahi alanında kullanılan bir tür yağ giderme işlemidir. Obezite ile sorunu olmayan ve kilo problemi yaşamayan; ancak bölgesel olarak da zayıflayamayan kişilerin tercihi bu işlem oluyor. Bölgesel yağlanmaları olan kişiler için ideal olan bu işlemde; fazla yağ dokusunun alınması ve böylelikle vücuda daha güzel bir görünüm kazandırmak ilk amaç oluyor.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Halk dilinde daha çok yağ aldırma olarak bilinen bu işlem günümüzde artık sıklık ile kullanılan bir tedavi yöntemi halini alıyor.

Peki, bu işlem hangi bölgelere uygulanır:

  • Kalça
  • Basen
  • Karın

Bu bölgeler dışında bel de oluşabilecek yağlanmalar da ve bölgesel fazlalıklarda da uygulanır.

Liposuction Hangi Durumlarda Başarıya Ulaşmaz?

Bu uygulamanın yapılmış olması ile kilo alınmama garantisi verilemiyor. Uygulamadan sonra yine kilo almamak adına operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler vardır: Hastanın yaşam şekli bunlardan en önemlilerinden biridir. Spor ve diyet 2. sırada gelir. Sık kilo alıp verme gibi bir durum var ise bu uygulama işe yaramaz ve işlem başarıya ulaşamaz.

Aynı şekilde bölgesel fazlalıklar ile beraber sarkmalar da var ise yine sadece bu yöntem ile sonuç elde edilemiyor. Örneğin, kolda böyle bir problem var ise bölgesel çalışmanın yanı sıra kol germe estetiği de gerekir.