EKONOMİ

Manisa'nın itfaiye erleri drone eğitiminde

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personelleri, hazırlanan proje kapsamında drone eğitimi almaya başladı.

Manisa'nın itfaiye erleri drone eğitiminde

MANİSA (İGFA Alınan eğitimler ile hizmet kalitesini arttıran itfaiye personelleri eğitimlerine bir yenisini daha ekledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Gönüllü İtfaiyeci Emine Özdemir tarafından, ‘İtfaiyeye yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır’ isimli proje hazırlandı.

Zafer Kalkınma Ajansı’ndan da destek almaya hak kazanan proje kapsamında İtfaiye Daire Başkanlığı’nın 21 personeli drone kullanımı konusunda eğitim verildi.

İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal’ın da olduğu eğitim, 4 gün teorik 2 gün pratik olmak üzere toplam 6 gün süreceği öğrenildi.

Daire Başkanı İnal, alınan eğitim ile birlikte yangına müdahale sürecini kısaltmayı hedeflediklerini belirterek, yangına ilk müdahalenin önemine vurgu yaptı. Drone eğitimi ile yaşanan fabrika yangınları, orman yangınları, büyük işletme yangınları ilk olarak havadan gözlemleneceğini kaydeden İnal, ″Ekipler tarafından yangının durumu tespit edilecek ve müdahale yöntemi belirlenecek. En kısa zamanda ve en etkili bir biçimde orman veya işletme yangınına müdahale edilerek, yangının kontrol altına alınması sağlanacak″ diye konuştu.

ismailismail