SAĞLIK

Mersinde Cilt Bakımı ile Sağlıklı ve Güzel Bir Cildiniz Olabilir

Düzenli bir şekilde cilt bakımı yaptırmanız hem cildinizin görünümü açısından hem de daha sağlıklı bir cilde sahip olabilmeniz için çok büyük önem arz etmektedir.

Mersinde Cilt Bakımı ile Sağlıklı ve Güzel Bir Cildiniz Olabilir

 

Düzenli bir şekilde cilt bakımı yaptırmanız hem cildinizin görünümü açısından hem de daha sağlıklı bir cilde sahip olabilmeniz için çok büyük önem arz etmektedir. Cilt bakımlarınızı düzenli bir şekilde yaptırdığınız takdirde cildiniz hem daha parlak duracak hem de daha dikkat çekici olacaktır. Mersin cilt bakımı yaptırılması evresinde sizlere cilt bakımlarınızın düzenli bir şekilde yapılmasına imkan sağlandığı için cildinizde yer alan fazla yağ ve kir gibi sorunlardan kurtulabildiğiniz gibi aynı zamanda yaşlılık belirtilerinde de ciddi şekilde azalma olacaktır.

Cilt Bakımında Kullanılan Yöntemler

Cilt bakımı yaptırdığınız sırada birbirinden farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Bu yöntemler içerisinden bir tercih yapacağınız zaman cilt bakım uzmanıyla görüşerek hangisinin sizin için en etkili yöntem olabileceğine karar verebilirsiniz. Mersin cilt bakım evresinde en fazla tercih edilmekte olan yöntemler şu şekildedir:

-Jet Peel Yöntemi: Son teknoloji cilt bakım yöntemleri arasında yer alan bu yöntem doğal olan gazların ve serumların kullanılarak jet akımlarla cilde uygulanması yöntemidir. İlk uygulamanın yapılmasının ardından genellikle ciltte bir temizlik, nemlilik ve cildin kendisini toparladığı görülmektedir. Ciltte peeling etkisi de oluşturmaktadır.

 

-Hydrafacial Yöntemi: Özellikle siyah noktada ve akne sorunu yaşayan kişiler üzerinde uygulanmakta olan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde kuru cilde sahip olan kişilerin cildi nem kazanırken ince çizgilerin görünümü azalır ve renk düzensizlikleri ortadan kalkacaktır. Bu yöntem ile cilt bakımı 4 aşama şeklinde oluşur ve her seans ortalama 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir.

-Baby Face Lazer Yöntemi: Son yılların cilt bakım yöntemleri arasında en fazla tercih edilmekte olan yöntemlerinden birisi olarak geçmektedir. Bu bakım iki aşamadan oluşur. İlk aşamada thulium lazer kullanılır ve ciltte mikro kanallar oluşturulur. Sonraki aşamada ise kişinin cildine özel olarak hazırlanan ampullerle beraber cildin ihtiyaç duyduğu maddeler cilt altına gönderilir. Maskenin uygulanmasından sonra ise işlem tamamlanmaktadır. Baby Face lazer uygulaması kişinin cildinde parlama, sıkılaşma ve kırışıklık giderme gibi etkilere sahiptir.

-Oxygeneo Yöntemi: Cildinizin daha canlı ve duru şekilde durmasını istediğiniz takdirde tercih etmeniz gereken bakım yöntemi bu şekildedir. Bakım sırasında doğal mekanizmalar kullanılarak oksijen teknolojisiyle bakım yapılmaktadır. Tedavinin yapılması sırasında bölgeye oksijen gönderilir ve zincirleme şekilde reaksiyon oluşması sağlanır. Bu yöntem sayesinde cildiniz ölü hücrelerden de arınacaktır.

Cilt Bakımı Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

Cilt bakımı yaptırmak istediğiniz noktada dikkat etmeniz gereken farklı noktalar yer almaktadır. Cilt bakımında özellikle klinik seçimi çok büyük bir önem arz etmektedir. Mersin cilt bakımı noktasında sizlere en iyi hizmetin kliniğimiz tarafından sunulmakta olduğunu ve bu şekilde cilt bakımınızı yaptırırken herhangi bir sorunla karşılaşmadığınızı görebilirsiniz. Cilt bakımında özellikle dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

-Evde yapmış olduğunuz cilt bakımıyla bu noktada uzmanlaşmış olan bir yerde yaptırdığınız bakım tamamen birbirinden farklı şekillerdedir.

-Bakım yaptıracağınız yerin hijyenik olması gerektiği gibi bakım yapacak olan kişinin de alanında uzman birisi olması gerekmektedir.

-Bakım sırasında kişiye özgün olan bir bakım tercih edilmesi çok büyük öneme sahiptir. Bu noktada ilk etapta cilt analiziniz yapılır ve cildinizin neye ihtiyacı olduğu belirlenerek buna göre bir bakım programı çıkarılır.

-Tercih edeceğiniz yerin ucuz olmasına değil bu noktada kaliteli olup olmadığına ve memmuniyetin ne düzeyde olduğuna dikkat etmelisiniz.

-Cildinizin üzerinde oluşmuş olan kir atılarak cildinizin taze ve canlı bir görünüme sahip olması büyük önem arz eder.