Kategorilenmemiş

Meteoroloji'den peş peşe son dakika uyarıları: Hava değişiyor

Türkiye son günlerde fırtına, yağmur ve karın etkisiyle soğuk havanın etkisi altında. Meteoroloji'den alınan son dakika bilgilerine göre Türkiye, parçalı bulutlu bir cumartesi geçirecek. Yurt genelinde sağanak yağış beklenmiyor. Sıcaklıklar ise kuzey ve iç batı kesimlerde 2-5 derece artıyor. Ancak bununla birlikte, sis ve pus hadisesi konusunda Meteoroloji "dikkat!" uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den peş peşe son dakika uyarıları: Hava değişiyor


Son haftalarda fırtına, yağmur, kar ve soğuk havanın etkisi altında olan tüm yurtta, hava dün itibariyle kırılmaya başlamış, ülke genelinde güneş yüzünü göstermişti. Ancak Meteoroloji sabah saatlerinde sis, pus ve dona karşı uyarmıştı. Hatta dün İstanbul Boğazı'na girmeye çalışan Rus tankeri ile Türk balıkçı teknesi Kilyos açıklarında çarpışmış, balıkçı teknesindeki 6 kişiden 3'ü hayatını kaybetmişti.METEOROLOJİ'DEN YENİ UYARILAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan son dakika değerlendirmelerine göre; ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile zamanla Marmara ve Ege kıyılarının parçalı ve çok bulutlu, Rize çevreleri ile Artvin'in kıyılarının yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.