GÜNDEM

Mezoterapi Uygulamalarında Juvaderm Dolgu Yöntemi

Sağlıklı bir cilde sahip olmak tarihte her zaman insanlar için önemli olmuştur.

Mezoterapi Uygulamalarında Juvaderm Dolgu Yöntemi

Sağlıklı bir cilde sahip olmak tarihte her zaman insanlar için önemli olmuştur. Bu sayede insanlar hem kendilerini daha özgür hissedebilmiş hem de daha güzel bir görünüşe sahip olmuşlardır.  Vücudumuzun diğer tüm bölgelerinde olduğu gibi cildinde zaman zaman problemler yaşaması oldukça doğaldır. Bu durumda mutlaka bir uzmana başvurulmalı bu sayede en sağlıklı ve en uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir.

Bu yöntemlerden ve en sık tercih edilen bir tanesi ise Juvaderm. Juvaderm dolgu, orta dereceli ve şiddetli dereceye kadar olan yüz kırışıklıklarında etkili olan bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda yüz çukurlarını düzeltmek için de kullanılabilir. Siz de Botoks Dolgu Mesoterapi adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Juvaderm Uygulaması Nedir?

Juvaderm uygulaması sırasında kullanılan madde hiyaluronik asit içeren bir enjekte bir dolgu maddesidir. Bu asit vücutta bulunan suyu tuta ve vücuda gelen darbelere karşı koruyucu yapıda olan doğal bir şekerdir. Bu sayede cilde bir dolgun ve pürüzsüz olması sağlanır. Bir çok hasta bu yöntem sayesinde yalnızca tek seansta optimal sonuçlara ulaşabilmektedir. Diğer bir tercih edilen yöntem ise botoks uygulamasıdır.

Botoks Clostridium Botulinum isimli bir bakteriden elde edilen bir toksin olma özelliği taşır. Sinir uçlarında bulunan ve iletimi sağlayan maddelerin salınımını engeller, sinirler ve sinirlerin ulaştığı organ arasında ki iletişimi kopararak etkisini gösterir. Bir diğer estetik tedavi ise mezoterapi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemde cildin orta tabakasına iğne ile aminoasit, mineral, enzim ve vitaminler bazen tek bazen de birbirleri ile karıştırılarak enjekte edilir.  Tüm bu yöntemler hakkında Botoks Dolgu Mesoterapi adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.