GÜNDEM

Motor Subap Sistemi Nedir

İçten yanmalı motorlarda yakıtın yakılması ile ısı enerjisini hareket enerjisine dönüştüren bir sistem kullanılmaktadır.

Motor Subap Sistemi Nedir

İçten yanmalı motorlarda yakıtın yakılması ile ısı enerjisini hareket enerjisine dönüştüren bir sistem kullanılmaktadır. Bu sistemde silindirlere hava ve yakıt karışımının alınmasını ve oluşan egzoz gazlarının atılmasını sağlayan parçalar vardır. İşte bu parçalar hareketini eksantrik milinden alan ve açılıp kapanarak çalışan motor subaplarıdır. Motor subabı doğru zamanda açılarak 4 zamanlı bir motorda zamanlamaların oluşmasını sağlamaktadır. Emme ve egzos zamanlarında açılan motor subapları, sıkıştırma ve iş zamanında kapanmaktadır. Bundan dolayı emme ve egzos subapları olarak ikiye ayrılmaktadır.

Yenmak firması motor subap üretimi konusunda yüksek bir kapasite ile çalışan bir Türk firmasıdır. Üretmiş olduğu motor subapları 5 kıtaya ihraç edilmektedir. dünya standartlarına uygun olarak üretilmiş olan tüm subaplar paslanma ve ısıya karşı oldukça dayanaklıdır. Eğer iyi bir kalite ile üretilirse tüm bu vazifelerini dayanıklı yapısı ile yerine getirmektedir.

Motor Subap Üretimi  

Motor üretiminde kullanılan yedek parçalardan birisi de subaplardır. Yenmak Motor Parçaları firması tesislerinde seri olarak motor subapları üretilmektedir. Konya’da yer alan bu tesislerde üretilen tüm parçalar aynı kalite ve standartlarda hazırlanmaktadır. Çok geniş bir satış ağına sahip olan firma üretmiş olduğu motor subaplarını 90 ülkeye ihraç etmekte ve en önemli motor firmalarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Artık bir dünya markası olan Yenmak ürünlerini resmi web sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.