GÜNCEL

Otomatik Kapı Sistemleri

Kavi otomatik kapı sistemleri m farklı türden kapıların açılıp kapanmasını sağlamak için kullanılan kapı çeşitlerinin elektrik aksamını meydana getiren optik sensör ve hareket algılama sensörleri ile çalışıyor.

Otomatik Kapı Sistemleri

Kavi otomatik kapı sistemleri m farklı türden kapıların açılıp kapanmasını sağlamak için kullanılan kapı çeşitlerinin elektrik aksamını meydana getiren optik sensör ve hareket algılama sensörleri ile çalışıyor. Hayatı oldukça kolay hale getiren record otomatik kapı sistemleri hemen herkesin bildiği standart kapılara fonksiyonellik kazandıran sistemlerdir. Otomatik kapılar havaalanı alışveriş merkezi okul hastane ve pek çok kurumda sıklıkla kullanılır.

Otomatik Kapı Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kavi Alüminyum otomatik kapı sistemleri kullanılan sensörlerin görme açıları boyunca herhangi bir hareket algılaması durumunda çalışıyor. İlk etapta kapı elektronik aksamında bulunan sensörlerin içerisindeki elektronik karta sinyal iletilir. Dorna döner kapı sistemi almış olduğu bu sinyali işler ve iç kısımda bulunan mekanik aksamdaki dili motor harekete geçer. Bu sayede kapı sistemi kayış ve kasnaklar aracılığı ile açılır. İlgili sensörünün hassaslık seviyesi ise isteğe bağlı olarak ayarlanabilir. Otomatik kapı sistemlerinin çalışabilmesi için elektrik enerjisine ihtiyaç vardır. Pek çok otomatik kapı sistemi herhangi bir elektrik kesintisi anında çalışma sade gelir. Bu nedenle manuel çalışma sistemi ya da yedek bir jeneratör sistemi kullanılır.

Kavi otomatik kapı sistemleri geçiş sırasında muhtemel olumsuz durumlara karşı yüksek güvenlik imkanı sunar. Bu şekilde kapının arasında birinin durması veya herhangi bir şeyin sıkışması ihtimaline karşı güvenlik sensörü ile donatılmıştır. Bu sensörler pek çok işleve sahip olan sistemlerdir.

 

turanturan