Haber Nokta Güncel Haberler
HV
31 MART Cuma 12:47

Piyasadan haberler

GLYHO… Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı "GYH Danışmanlık ve Yönetim Hizmetleri A.Ş." bir Holding olarak yeniden yapılandırılarak ticaret unvanı "GFS Holding A.Ş." olarak değiştirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2023 08:26   Güncelleme : 08-02-2023 08:26
Piyasadan haberler

BERA… 06.02.2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem felaketi nedeniyle derin üzüntü duymakta. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor. Bera Holding A.Ş. depremzedelere destek olmak amacıyla, Konya Afet Koordinasyon Merkezi'nin koordinasyonunda, ilk etapta 2 tır Kardelen su ve 1 tır Golda markalı bisküvi ve gofretten oluşan deprem yardım tırları deprem bölgesine gönderilmiş olup, diğer kapsamdaki destekleri devam edecektir.

INVES…VERUS, VERTU, ACSEL, UZERB, PAMEL… Şirket Investco Holding A.Ş. Yönetim Kurulu'nun 07.02.2023 tarihli toplantısında; Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve çok sayıda il ve ilçemizi doğrudan etkileyen depremlerin ardından söz konusu bölgelerdeki arama-kurtarma çalışmalarında kullanılması ve ihtiyaçların teminine yönelik olarak İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) Investco Holding A.Ş. tarafından 10 milyon TL'lik nakdi bağış yapılmasına karar verilmiştir.

PEGYO… Şirket ile Tres Enerji Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. ("Tres Enerji") arasında 06.07.2022 tarihinde imzalanmış ve aynı tarihli duyurusuyla KAP'ta kamuya duyurulmuş olan, Şirkete ait, Denizli'de bulunan Sümerpark Alışveriş Merkezi'nin ("AVM") çatısına AVM'nin öz tüketimine yönelik olarak güneş enerjisi santrali kurulum ve işletmesine ilişkin sözleşme, 07.02.2023 tarihi itibarıyla Tres Enerji'nin anlaşmada yer alan yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle feshedilmiştir.

KCHOL… FROTO… 4.03.2022 tarihli özel durum açıklamasında yer verilen Ford Motor Company ("Ford") ve SK On Co., Ltd. ("SKO") ortaklığı ile Ankara'da gerçekleştirilmesi planlanan batarya üretimi yatırımına, Koç Topluluğu'nun katılması konusunda işbirliği imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla tarafların ön niyetlerini içeren münhasır ya da bağlayıcı olmayan Niyet Mektubu (MoU) sonlandırılmıştır. 09.01.2023 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere batarya yatırımının gerçekleştirilmesine yönelik tüm alternatifler değerlendirilmekte olup, bu kapsamda Ford ile birlikte LG Energy Solution Ltd. ile ortak yatırım imkanlarının araştırılması için ön değerlendirmeler yapılmakta olup, henüz bir karar alınmamıştır.

GLYHO… Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı "GYH Danışmanlık ve Yönetim Hizmetleri A.Ş." bir Holding olarak yeniden yapılandırılarak ticaret unvanı "GFS Holding A.Ş." olarak değiştirildi.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR
1xbet