GÜNCEL

Piyasalarda bugün

Azerbaycan – Ermenistan sınırında çatışmalar başladı.

Piyasalarda bugün

Ne Oldu?

Azerbaycan – Ermenistan sınırında çatışmalar başladı.
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmaların derhal durdurulması çağrısında bulundu.
Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Paşinyan'ın Putin ile yaptığı görüşmede Azerbaycan – Ermenistan sınırındaki son çatışmaları ele aldığı bildirildi.
Pentagon’dan üst düzey bir yetkili, orta ve uzun vadede Ukrayna ordusuna savaş uçağı verilmesinin değerlendirileceğini söyledi.
AB, elektrik tüketimini azaltmayı ve enerji firmalarının aşırı kazançlarını vergilendirmeyi içeren yeni acil tedbir paketi hazırlıyor.
ABD Başkanı Biden, ülkedeki havalimanlarının durumunu eleştirerek, geçen yıl onayladığı altyapı paketinden bir miktar fonu bu havalimanlarındaki terminallerin yenilenmesine ve karbon emisyonlarının azaltılmasına ayıracaklarını söyledi.
S&P, sürdürülebilir olmayan derecede yüksek gübre fiyatlarının gıda güvenliği için bir risk olduğunu bildirdi. Açıklamada gübre fiyatlarının Covid – 19 salgını sonrası yaşanan arz kesintileri, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin'in ihracat kısıtlamaları nedeniyle tarihi ve sürdürülemez seviyelere ulaştığı aktarıldı.
Üst düzey bir AB yetkilisi, AB ülkelerinin enerji sorunlarını ve Ukrayna'daki Rus savaşından kaynaklanan diğer zorlukları ele almak için AB'nin kurtarma fonundan kullanılmayan kredilerden 225 milyar euro kullanabileceğini bildirdi.
Ne Olacak?

Yurt içinde Sanayi Üretim Endeksi açıklanacakken, Almanya ve ABD’de TÜFE verileri ön planda olacak.
Sosyal Konut projesi bugün açıklanacak.
Borsa İstanbul’un bu sabah pozitif açılış yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

ismail ustaismail usta