GÜNDEM

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Furkan Arslan’ın ismini vefa köşesinde yaşatacağız

Kovid-19'dan sonra geçirmiş olduğu kalp krizi sebebiyle geçtiğimiz Nisan ayında 25 yaşında yaşamını yitiren Furkan Arslan, ailesi, hocaları ve arkadaşların katıldığı törenle anıldı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Furkan Arslan’ın ismini vefa köşesinde yaşatacağız

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda salgın sebebiyle seyreltilmiş olarak gerçekleştirilen törene Furkan Arslan’ın annesi Nermin Arslan, ağabeyi Osman Arslan’ın yanı sıra hocaları ve okuldan arkadaşları katıldı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, törende yaptığı konuşmada törene katılan ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üzüntülerini dile getirdi

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Psikoloji lisans ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans öğrencisi Furkan Arslan’ın derslerinde başarılı, hocaları ve arkadaşları tarafından sevilen bir öğrencileri olduğunu belirterek kaybından derin üzüntü duyduklarını söyledi.

Yaşamını yitiren kişilerin sevap defterlerinin kapanmadığını belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Arkasından yapılan dualar, iyilikler ona ulaşıyor.

Manevi olarak onun makamını düzeltiyor. Bu sebeple burada hissedar olalım istedik. Tekrar Allah rahmet eylesin. Yakınlarına ve sevenlerine Allah sabır versin.

Furkan Arslan vesilesiyle üniversitemizde bir vefa sayfası oluşturduk. Üniversitemizin web sayfasında vefa köşesinde kalıcı olarak yer vereceğiz.”

Diploması ailesine takdim edildi

Furkan Arslan’ın diploması, Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından ailesine takdim edildi.Gerçekleşen tören için Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a teşekkür eden anne Nermin Arslan, duygusal anlar yaşadı.

Duygusal anlar yaşandı

Törenden sonra gözyaşlarını tutamayan Furkan Arslan’ın annesi ve arkadaşları, birbirlerine uzun uzun sarılarak kendilerini teselli etti.