Haber Nokta
HV
01 HAZİRAN Perşembe 07:37

Şair Nurullah Genç Diyarbakırlılarla buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayına özel hazırladığı kültür-sanat takvimi kapsamında Şair Nurullah Genç, Diyarbakırlılarla bir araya geldi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2023 13:51   Güncelleme : 30-03-2023 13:51
Şair Nurullah Genç Diyarbakırlılarla buluştu

Büyükşehir Belediyesi, “Sezai Karakoç Kültür ve Sanat Sezonu” kapsamında Ramazan ayına özel hazırladığı Kültür ve Sanat Etkinlik Takvimi başladı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca “Diyarbakır’da Ramazan Bir Başka” mottosuyla hazırlanan takvimde Ramazan sohbetleri adı altında Şair Nurullah Genç söyleşi gerçekleştirdi.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi ve eşi Meryem Çiftçi’nin de katıldığı söyleşiye Diyarbakırlılar yoğun ilgi gösterdi. 

Söyleşide en sevilen şiirlerini seslendiren Genç’e, etkinliğin ardından Valisi Su tarafından Sur kapılarının temsili anahtarını hediye etti.

Etkinlik, katılımcıların kitaplarını imzalatması ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

“Memnun kaldığımız bir program oldu”

İzleyicilerden Serhat Aslan, etkinlik takviminde Nurullah Genç’in programını görünce katılmak istediklerini söyledi. 

Üç yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlik takvimini takip ettiğini belirten Aslan, etkinlikleri çok beğendiklerini ifade etti. 

Aslan, bu tarz etkinliklerin artarak devam etmesini istediklerini kaydetti.

Katılımcılardan Elif Damar ise şöyle konuştu: 

“Büyükşehir Belediyemiz dolu dolu bir Ramazan Etkinlik Takvimi oluşturmuş. Bugün Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde Nurullah Genç hocamızı ağırladık. Memnun kaldığımız bir program oldu. Herkesin takvimi takip ederek bu tür etkinliklere katılmasını istiyorum.”

AdminAdmin

YORUMLAR