EKONOMİ

Sanayi yer ocakları

Sanayi yer ocakları

Sanayi yer ocakları

 

Yer ocakları en geniş ifadeyle anlatmak istersek büyük yemek üretim yerlerin ortalara konumlandırdıkları doğalgaz tesisatına bağlanabilen üzerlerinde davlumbaz sistemleri ile havalandırma alanları olan catering firmaların üretim sahalarında kullandıklar genel ekipmanlardır. Aşçılara rahat bir çalışma ortamı sunulan bu ocaklar içinde en çok kullanılan ürün 60x60x50 cm ebatlarında çift yanışlı yer ocaklarıdır. Yer ocakları içinde en çok bu ürün talep edilmektedir. Yer ocağı için fiyat karşılaştırması yapan aşçılara sanayi tipi ocak olarak bildikleri bu ürünlerde güç bakımından istenilen verimi tamamıyla alacaklardır. Yer Tipi ocaklarda yağdanlıkta çok işe yarayan aparattır. Yer ocağın etrafında taşma sonucu oluşan yemek artıkları ve lekelerin temizlemesinde portatif olarak çıkması aşçı ve yardımcılarına rahat bir iş yapma güveni verecektir. Yer ocaklarında yanıcı ocak parçalarında ce belgeli musluklar kullanılmaktadır. Bu musluklar ateş kesildiğinde otomatik gaz kesim işlemini yapan aparatlardır. Bu muslukların ateş alanın yanında ısıya güdümlü termokulplar vardır. Açık ateşli ocakların üst alanları 60x60 cm dökümden üretilen tencere tutucular yani bekler mevcuttur. Pişirme yüzeyi bakımından 90x30 cm tencerelere kadar uyum içinde ısıyı eşit miktarda yayacaklardır. Yer ocakları yerleşimi ve çalışma tertibi doğalgaz projesinde ne kadar doğalgaz kullanılacağına göre gaz arzı firmanıza yapılacaktır. Bunu dikkate alarak projenizde yeniliğe gidebilirsiniz. Yer ocağı çeşitleri 3 kısıma ayrılmaktadır.

40x40cm Yer Ocağı

40cm yer ocakları tek yanışlı olarak doğalgaz yada tüple çalışan genelde portatif kullanıma uygun olan bu ürün kullanım sıklığı mevlüt ve düğün yemeklerin hazırlanmasında kullanılmakta köy, mezra ve piknik organizasyonlarında hazırlanan yemeklerin üretiminde en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Üzerine en uygun hazırlanacak tencere ebatları 40x20 ile 50x30 ve maksimum 60x20 cm helvane tencerelerinden birini kullanabilirsiniz.

60x60cm Yer Ocağı

60cm yer ocaklarında çift yanışlı olarak doğalgaz yada tüple çalışan genelde yarı portatif kullanıma uygun olan bu üründe kullanım sıklığı daha fazla olan catering firmaları ile fabrikalarda yemek üretimi sağlayan yemekhaneler uygun olarak üretilmiştir. Orta ölçekli olan bu üründe daha büyük yemek işlerinizde yada mevlüt ve düğün yemeklerin hazırlanmasında kullanılmasında bir mahsül yoktur. Aşçılar çift yanışlı yer ocağı fiyatları online olarak karşılaştırma yaparak sitemiz üzerinden tarama işlemi üzerine bilgilendirme alabilirler. Yer ocağı beki üzerine en uygun yerleştirilecek tencere ebatları ise 60x20 ile 90x30 cm helvane tencereler arasında kullanıma uygundur. lpg sanayi ocakları almadan önce tertibat kullanım öncülüğü dikkat ederek tam olarak sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sanayi Ocakları Fiyatları

Sanayi ocağı fiyatları içerisinde aradıkları bulmak isteyen aşçılara işleri kolaylaştıran ürünleri tanıtmaya devam edeceğiz. Tekli sanayi ocakları fiyatları sıralarken üretilecek yemekler için porsiyon belirleme üzerine bir fiyat aralığımız mevcuttur. tekli sanayi ocağı fiyatları bu anlatılan alanın tamamında sizlerin karşısına getirecek türde bilgilerle tanımlayacağız. Belirlediğiniz yada ihtiyaç gördüğünüz ürün sizlerin aradıkları randımanı veren ürün mü? Diyerek ilk olarak kendinize sorabilirsiniz. Sanayi tipi mutfak ocakları fiyatları sadece bir bilgilendirmeden öteye gidemez. Sizin asıl bilgi uzman görüşü bakılarak aldığınız üründe görebilirsiniz. Sizlere aradığınız kriter ve özelliklere sahip ürünü daha önce kullananlardan da fikir alışverişi yaparakta temin edebilirsiniz. Sanayi ocakları hakkında alacağınız bu nitelikli bilgi sizlerin karar verme aşamasında daha iyi kararları bulmanızı sağlayacaktır. Sanayi tipi yemek pişirme ocakları fiyatları belirleyen bu yazdığımız tüm unsurları bizim gibi satıcılara ileterek ürün adedine göre fiyat farklılığı gözeteceğini unutmamalısınız. Doğru kararlar hep sizinle olsun.